ye-logo.v1.2

Пересопницьке Євангеліє хочуть перейменувати?

Культура 2122

У вівторок, 21 червня, відбувся круглий стіл на тему “Пересопницьке Євангеліє: духовно-культурний контекст”, у якому взяли участь представники усіх релігійних конфесій з багатьох куточків України.

Захід був приурочений відзначенню на державному рівні 450-ї річниці Пересопницького Євангеліє.
Як зазначив Олександр Калабський, президент Міжнародного відкритого університету імені В. Марцинковського, Пересопницьке Євангеліє було написане в часи пошуку українцями власної культурної, мовної та релігійної ідентичності і є надзвичайно важливою пам’яткою в історії української мови та в історії України.
“2011 рік постановою Верховної Ради України оголошено роком Української Першокниги. Враховуючи виняткове супільно-політичне, історичне та культурне значення Пересопницького Євангелія, проведення подібних заходів є дуже важливим та актуальним, - сказав Олександр Федорович. - Приємно радує те, що ми можемо вільно та конструктивно обговорювати питання духовності України”.
Згідно з історичними даними, роботу над створенням Пересопницького Євангелія почав писець Михайло 15 серпня 1556 року у Дворецькому монастирі князів Жеславських (с. Дворець Ізяславського району), а завершена вона була 29 серпня 1561 року в Пересопницькому монастирі (с. Пересопниця Рівненської області). “Саме тому ми хочемо, аби книгу перейменували у Двірецько-Пересопницьке Євангеліє”, - сказав Олександр Калабський.
Учасники круглого столу обговорили історичну, літературну та духовно-культурну цінність Пересопницького Євангелія, а також його духовний та культурний вплив на Україну у ХХІ столітті. Насамкінець була підписана спільне звернення до очільників України щодо виключення з класифікатору професій тих, які є окультними - ворожка, хіромант та астролог.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую