ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У Хмельницькому дерусифікують бібліотеку: вилучили 10 тисяч книг

Культура 3816
У бібліотеці вирішують долю російських книг
У бібліотеці вирішують долю російських книг. Фото: зі сторінки бібліотеки у Фейсбуці

У радянські часи книги російською мовою надходили у великій кількості.

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці вилучили близько 10 тисяч книг російської художньої літератури. Видання прибрали з вільного доступу, тепер їх можна отримати лише за попереднім запитом.

Як розповідається на сторінці закладу у Фейсбуці, книги російською мовою складають 60% фондів наукової бібліотеки. Тож повністю від російськомовної наукової літератури не відмовляються, бо аналогів українською немає.

«Ще за союзу в радянські часи книги, переважно російською, надходили у великій кількості. Отож, їхній перегляд і вилучення — це планомірний процес і робить кожна бібліотека щорічно. При цьому вилучена література була передана до пенітенціарних установ. А бібліотеці залишено по 1-2 примірники видань, отож читач за запитом зможе отримати потрібне видання», — йдеться у повідомленні.

Бібліотекарі наголошують, що у фондах часто відсутні українські аналоги російських видань. Це ж стосується фахових періодичних технічних, медичних та інших галузевих періодичних видань. Для фахівців, аспірантів, науковців потрібна фахова література, якої українською бракує.

Тож очікується, що в Україні друкуватимуть галузеві книги українською мовою і забезпечать ними бібліотеки. Наразі ж фахівці провідних національних бібліотек розробляють методичні рекомендації з питань вилучення літератури з фондів.

Читайте також: Як працює хмельницька бібліотека в умовах воєнного стану та що пропонує переселенцям

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую