Гаряча тема:
- Війна
Як працює хмельницька бібліотека в умовах воєнного стану та що пропонує переселенцям (ФОТО)
Бібліотеки працюють з понеділка до п’ятниці з 9-ї до 18-ї години.
В умовах воєнного стану всі бібліотеки Хмельницького надають безкоштовні послуги своїм відвідувачам, у тому числі й переселенцям.
Однією з таких бібліотек є Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. Вона розташована неподалік кінотеатру імені Т. Г. Шевченка, одразу за сквером. Це зручно для переселенців, які не знають міста і для яких будівля штабу допомоги є орієнтиром. Бібліотеці вже 120 років, але вона постійно оновлює фонди, отримує найкращі українські книжки, у тому числі з доповненою реальністю.
З цікавого для переселенців: важливо, що у бібліотеці можна відсканувати документи, зробити їх ксерокопію, зарядити гаджети. Під час воєнного стану установа працює з понеділка до п’ятниці з 9-ї до 18-ї години.
Ще одна хороша опція для переселенців - це можливість скористатися комп’ютером, публічним доступом до мережі Інтернет та безкоштовним Wi-Fi. Вільних комп’ютерів є у достатку.
Переселенці можуть використовувати комп'ютери
Для користування послугами бібліотеки і хмельничани, і переселенці мають отримати читацький квиток. Для цього переселенцям потрібно мати паспорт та довідку щодо реєстрації у штабі. Вартість квитка зі спеціальним штрих-кодом коштує 20 гривень.
Директорка бібліотеки Катерина Чабан розповідає, що майже немає різниці переселенець приходить, чи хмельничанин. Тим більше, що у читацькому квитку місто реєстрації не вказане. Послуги бібліотеки, які не потребують розхідних матеріалів, для всіх безкоштовні. Але там, де такі “розхідники” є, наприклад, папір для ксерокопіювання, то вказана вартість послуг.
Бібліотека має свій сайт, де є електронний каталог, віртуальні виставки. Крім того, кожен відділ, яких є 13, має власну сторінку у Facebook.
Коли квиток вже оформлений, то читач може починати подорожувати по залах. Окремі зали з періодикою, медичною, науковою, художньою літературою, відділ з краєзнавчою літературою, власний артпростір, читацька зала, аудиторія для навчання іноземних мов з купою літератури та настільними іграми. Все це є у бібліотеці.
Бібліотека постійно отримує нові книжки
Єдине зауваження для переселенців - додому їм літературу поки що не видають. Адже потрібна місцева реєстрація. Але у читальних залах - книги без обмежень.
Дуже важлива опція, яка є в бібліотеці, - це цифрова освіта для літніх людей. Так, співробітники установи допомагають літнім людям, зокрема й переселенцям, користуватися порталом Дія та отримувати послуги онлайн.
Катерина Чабан розповідає, що у бібліотеці працюють з переселенцями ще з 2014 року. Тут проводили й майстер-класи, й заняття з психологами. Зараз всі бібліотеки міста кооперуються між собою. У Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок (вул. Проскурівська, 46) діє соціальний проєкт «АРТ-терапія», призначений для дітей-переселенців та молодших мешканців Хмельницького. Так для наймолодших відвідувачів, віком від 1,5 до 5 років, у приміщенні працює міні-театр «Бейбі-бум». Влаштовують і показ улюблених мультфільмів. В цей же час на другому поверсі відбуваються цікаві майстер-класи, які проводять у тому числі працівники бібліотек.
“Ми можемо організовувати також майстер-класи й у бібліотеці. Але для цього потрібно зібрати групу. Якщо провести екскурсію у самій бібліотеці, або майстер-клас нашими зусиллями то достатньо групи від 5-7 людей. Але якщо запрошувати майстриню, то потрібна група мінімім від десяти людей та кошти на розхідні матеріали”, - розповідає пані Катерина.
У артпросторі бібліотецки є вироби, які були зроблені під час таких майстер-класів, зокрема, фарфорові квітки.
Ось таку фарфорову квітку зробили під час майстер-класу
Співробітники пропонують не лише провести вільний час у бібліотечному просторі та ознайомитись з найкращими зразками української, світової та краєзнавчої літератури, літературою для дорослих та дітей. Тут також є можливість переглянути документальні фільми з колекції DOCU\ Клуб – Docudays UA, екранізацію книжок сучасних українських письменників, українські мультфільми. І навіть послухати музику на вінілових платівках.
Колекція платівок, які можна послухати
В цілому бібліотекою користуються люди з різноманітними інтересами.
Катерина Чабаан розповіла, що традиційно з початком садово-городніх робіт у бібліотеці збираються місцеві мешканці, які обговорюють плюси та мінуси того чи іншого насіння, а також перспективи врожаю цього року.
Великий простір має зала іноземної літератури.
У бібліотеці просторий простір для проведення заходів
Там є велика добірка книг англійською, німецькою, польською мовами. Також можна пограти настільні та інтерактивні ігри.
У бібліотеці можна грати у настільні ігри
Раніше проводилися Speaking Club, але зараз з цим заходом перерва. Адже іноземці через військовий стан поїхали з України. Але сама зала має великий простір. За словами директорки бібліотеки, люди можуть приходити, спілкуватися, обговорювати власні теми.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: