ye-logo.v1.2
16 Жовтня, 2019

Прокуратура, депутати і запитання без відповіді (ВІДЕО)

Алла СОБКО Євромайдан 2249

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Прокуратура Хмельницької області скасувала рішення обласної ради «Про суспільно-політичну ситуацію в країні» від 24 січня 2014 року, яке на момент оскарження ще не було підписано. Чим керувалися, прокурор пояснити не зміг.

Звернення депутатів різних рівнів до Президента, парламенту та уряду – скасовані. За словами прокурора Хмельниччини Сергія Соляра загалом по Україні було оскаржено 780 таких рішень, з них 448 задоволені. В області було прийнято 42 подібних рішення, 28 із них оскаржено і станом на 14 лютого, 21 одна скарга задоволена судом.
Про це прокурор повідомив депутата під час засідання сесії обласної ради і пояснив, що «така практика сьогодні склалася по всій Україні».
Та депутатів суха статистика не задовольнила.
«В той день (понеділок 27.01.14 – авт.) Микола Васильович (Дерикот, голова облради – авт.) був на лікарняному, а Василь Петрович (Осадчий, заступник голови облради – авт.) ще рішення не підписав, бо я з ним спілкувався. В той же момент прес-служба повідомляє, що прокуратура оскаржує рішення. Як так сталося, що ви оскаржили рішення, яке ще не було підписане? Яким документом ви користувалося, коли подавали до суду?» – запитав голова фракції ВО «Батьківщина» Іван Гладуняк. До юристів обласної ради в Івана Васильовича було інше запитання: яка була їхня позиція на суді, якщо вони були присутні? Та чи подаватимуть апеляцію?
Прокурор повідомив лише, що рішення підписав заступник голови облради Василь Осадчий, а коли депутати почали вигукувати «Коли?» йому на допомогу прийшов і сам голова облради Микола Дерикот: «Шановні депутати, було запитання і вам відповідають. Якщо треба, то є Осадчий, який надасть відповідь». Але Василь Петрович відповідати не поспішав.
Щодо позиції обласної ради, прокурор Соляр повідомив, що станом на 14 лютого рішення не оскаржено. Однак більшість депутатів так і не зрозуміли, що ж такого вони порушили при прийнятті звернення.
Голова регламентної комісії обласної ради Анатолій Панасевич, у коментарі газеті «Є» повідомив, що «обласна рада має право звертатися в межах своїх повноважень», а за поясненнями порадив звертатися з письмовим запитом. У прокуратурі теж жодного документу із чітким формулюванням, що ж саме порушили депутати, не дали, посилаючись на те, що це «інформація для службового користування», а усно лише перерахували статті законів, на які посилалися у позові.
Вже після сесії, в кулуарах, депутати припускають, що єдиною причиною оскарження цього рішення могло стати те, що воно було оформлено не як «Звернення», а як «Рішення».

Офіційно:
Рішення сесії «Про суспільно-політичну ситуацію в країні» на офіційному сайті Хмельницької обласної ради опубліковано 29 січня. Тоді в обласній раді переконували, що сайт ніби піддався DOS-атаці і не працює, а відповідальний працівник пішов на лікарняний.


Інформація про визнання протиправним та скасування рішення позачергової, дев’ятнадцятої сесії Хмельницької обласної ради від 24 січня опубліковано на сайті прокуратури 27 січня.


 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую