ye-logo.v1.2
14 Листопада, 2019

Інфляція на Хмельниччині: ціни продовжують зростати

Надія СВІНЦІЦЬКА Офіціоз 816
Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%
Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%

Найбільше подорожчали фрукти та овочі.

Головне управління статистики в області оприлюднило рівень споживчих цін у січні 2018 року.

За даними статуправління, індекс споживчих цін по області та по Україні в січні 2018 року відносно попереднього місяця становив 101,5%.

Так, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%. Найбільше (на 10,9% та 8,6%) подорожчали фрукти та овочі. На 3,3–1,0% підвищились ціни на сало, молоко, м’ясо птиці, яловичину, яйця, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, кондитерські вироби з борошна, хліб, сметану. Водночас дешевшими стали цукор та гречані крупи (на 0,3% та 0,1% відповідно).

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби збільшились на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,5%. У той же час на 0,2% знизились ціни на алкогольні напої.

Дешевшими на 2,2% стали одяг і взуття, зокрема, взуття – на 2,7%, одяг – на 1,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9% зумовлено підвищенням цін на скраплений газ на 14,9%, плати за оренду житла – на 3,4%, а також тарифів на водопостачання, гарячу воду та опалення – на 1,6–0,8%.

На зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,7% вплинуло збільшення вартості послуг лікарень, амбулаторних послуг та фармацевтичної продукції (відповідно на 3,2%, 2,1% та 1,5%).

Підвищення цін на транспорт у цілому на 3,1% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 3,7%, автомобілів на 3,1%. Вартість транспортних послуг зросла на 2,3%, зокрема, перевезень автодорожнім пасажирським транспортом – на 2,5%, залізничним – на 1,1%.

У сфері зв’язку зростання цін на 2,5% пов’язано з підвищенням тарифів на поштові послуги на 25,0%, послуги місцевого телефонного зв’язку на 8,2%, абонентної плати за користування мережею Інтернет на 3,2%.

Через збільшення плати за утримання та виховання дітей у дошкільних закладах на 15,7% послуги освіти стали дорожчими на 2,9%.

Серед інших товарів та послуг на 1,3–0,6% зросли ціни на послуги відпочинку та культури, ресторанів та готелів, на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла.
 

Читайте також: В управлінні статистики порахували борги подолян за комунальні послуги.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую