ye-logo.v1.2

Як з початку року змінились ціни на соціальні продукти

Офіціоз 1402
До списку соціальних продуктів належить 31 продукт харчування
До списку соціальних продуктів належить 31 продукт харчування. Фото: konkurent.in.ua

Найбільше подорожчали картопля, яблука та гречка.

Асоціація постачальників торговельних мереж дослідила динаміку цін на продукти з початку року за власним моніторингом і порівняла їх з даними статистики.

Згідно їх досліджень, соціальний продуктовий кошик за перші десять місяців 2019 року подорожчав на 5,9%, із 1 233 гривень на початку року до 1 306 гривень на кінець жовтня. За даними офіційної статистики, соціальні продукти зросли в ціні на 4,7%.

Як написав голова Асоціації Олексій Дорошенко, картопля, яблука та гречка очолили список продуктів, які найбільше подорожчали цього року. «Картопля, яка здивувала всіх українців своєю вартістю цього року, за даними постачальників торговельних мереж, подорожчала на 90,2%, а за даними статистики – на 91,3%. Яблука додали за десять місяців 2019 року за альтернативним моніторингом 73,3%, а за даними статистики всі 79,3%», – повідомляє він.

Інші овочі борщового набору з початку року навпаки подешевшали. Капуста, за дослідженням Асоціації постачальників, подешевшала на 18,8%. За статистикою, ціна знизилась, але на 15,7%. Буряк також дешевшав. За неофіційними даними – на 16,7%, за офіційними – на 34%. Морква стала доступніше на 30%, а за даними статистики – на 35%. Здешевлення цибулі за даними Асоціації відбулося на 43,2%, за Держстатом взагалі – 48,2%.

Гречка з січня по кінець жовтня цього року, за альтернативним моніторингом, стрибнула вверх на 70%. За даними статистики, її ціна зросла на 62,6%.

За прогнозами Асоціації, інфляція на споживчому ринку в 2019 році становитиме 7-7,3%. «Як бачимо, дані Асоціації постачальників торговельних мереж і Служби державної статистики різняться. За даними Асоціації, подорожчання продуктів більш суттєве, ніж за державними, але різниця невелика», - підсумовує Олексій Дорошенко.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую