ye-logo.v1.2

Пригоди на Балканах. Чорногорія — райський куточок у Європі

Туризм 3629
мандрівників
Фото: мандрівників

Мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко діляться враженнями від країни, що славиться своїми курортами, невисокими цінами та великою кількістю слов'янських туристів.

“Як тільки ми покинули цю прекрасну країну, відразу ж почали сумувати за нею! Перше місто, в якому ми опинилися, був Бар. Ми ніби потрапили у казку: навколо нас було дуже красиво, у повітрі витали приємні аромати від квітучих мандаринових і лимонних дерев, гранатів, - починають свою розповідь про Чорногорію Аня і Богдан. - У місті нас прийняла прекрасна пара Тона і Саша. Тона - мексиканець за походженням, а Саша - українка. Вони познайомилися під час навчання в Канаді, трохи пожили там, потім переїхали до Мексики, а тепер живуть в Чорногорії. Але скоро планують покинути це райське місце через відсутність нормально оплачуваної роботи і виїхати до Іспанії. Вони нам багато розповіли про країну”.


Ціни на житло в Чорногорії досить дешеві. Наприклад, можна зняти квартиру-студію, починаючи від 100 євро на місяць, недалеко від моря. Купити будинок або квартиру коштує від 1000 євро за квадратний метр, тобто, звичайна однокімнатна квартира буде коштувати 40-50 тисяч євро. Ціни тут міняються залежно від близькості до моря і туристичності міста. Тобто, в півгодини ходьби від моря в не дуже популярному для туристів місті можна знайти навіть дешевше.


Їжа в країні теж недорога. Ось деякі цифри:
1 кг яблук чи апельсинів - від 50 євроцентів,
1 кг картоплі - від 40 центів,
1 кг рису, молока - 70 центів,
1 кг сиру - починаючи від 4 євро,
1 хліб - від 30 центів.
Варто ще згадати, що фрукти та овочі тут ростуть цілий рік. Взимку в цьому регіоні температура звичайно не опускається нижче 10 градусів тепла, але часто йдуть дощі і дме сильний вітер. Влітку міста наповнюються туристами і чисельність населення тут зростає в кілька разів, а в усі інші пори року городки вимирають і в них працює всього лише кілька магазинів і кафе. Великі ж міста функціонують цілий рік.
Єдиний мінус цієї країни - це робота. По-перше, робота часто пов'язана з туризмом, і знайти її непросто. По-друге, зарплати тут маленькі - починаючи від 100-200 євро на місяць.


Автостоп на узбережжі країни трохи повільний і небезпечний. Дороги з одного боку обмежені скелями, а з іншого - прірвою, тому важко знайти місце, де могла б зупинитися машина.
Як і Таїланд і острів Балі в Індонезії, Чорногорію облюбували люди з пострадянського простору, і навіть зараз не в сезон на дорозі кожна десята машина з російськими, білоруськими чи українськими номерами.
“Але це ще не показник, адже кілька разів нас підбирали росіяни і білоруси, які їздили на орендованих або куплених машинах з місцевими чорногорськими номерами. Коли ми гуляли кількома туристичними містам країни, часто чули російську мову. Багато хто тут не тільки відпочиває влітку, але й мешкає роками. Часто люди купують нерухомість, здають її в сезон і живуть за ці гроші цілий рік”.


В цілому Чорногорія дуже сподобалася хмельничанам, і вони планують в майбутньому туди ще не раз повернутися.
Читайте також про особливості відвідування частково визнаної республіки Косово.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую