ye-logo.v1.2
24 Листопада, 2020

Хмельничани у Скандинавії. Старі тролейбуси та безстрашні чайки Таллінна

Туризм 3090
Фото: мандрівників

Мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко діляться враженнями від Естонської столиці, куди вони потрапили у дні Середньовіччя.

Стара частина столиці Естонії хмельничам дуже сподобалася. І не дивно, адже старе місто включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і ще з XI-XV століття тут збереглося багато будинків та фортечних мурів з вежами та брамою.
“Це яскраве затишне місце, де хочеться гуляти і гуляти. Приємно проводити час, досліджуючи вузькі вулички, красиві будиночки, площі та риночки. Тут є чотири майданчики, з яких відкривається прекрасний вид на місто”, - діляться враженнями Аня і Богдан.


У Таллінні мандрівникам запам'яталися безстрашні чайки.
“Вони дуже горді особистості і, здається, зовсім не бояться людей. Дозволяють наблизиться до себе, за що чекають їжу. Але якщо раптом ви вирішите, що чайка — це як кішка, і захочете погладити її, вона може і клюнути своїм сильним потужним дзьобом, тому не радимо їх дражнити!” - запевняють хмельничани.
А ще у місті їздять знайомі українцям старенькі тролейбуси, але в них уже замість кондуктора є автомат для оплати проїзду. Тут залишилося багато будівель радянських часів, які зазвичай не дуже вписуються в навколишню архітектуру. Ще в місті можна побачити дерев'яні будиночки невизначеного віку.


Естонська мова дивує великою кількістю подвоєнь у словах, чим нагадала хмельничанам монгольську.


До речі, у столицю Естонії вони потрапили під час днів Середньовіччя, коли на вулицях міста люди в традиційних історичних костюмах готують їжу, проводять різні ігри, розважаючи дітей і дорослих. Діти мають можливість взяти в руки мішки або безпечні мечі і пограти. Дорослі можуть постріляти з лука або походити на ходулях.


“І навіть якщо ви не хочете брати участі у веселощах, приємно просто посидіти на травичці і поспостерігати за такими забавами, поїдаючи смачний суп!” - запевняють Аня і Богдан.


Читайте також, як хмельничани добирался із Швеції до Фінляндії на розкішному поромі.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую