ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною. У Долину нарцисів – на квіткову феєрію

Туризм 7325
Цьогоріч пік цвітіння прогнозують до першого травня
Цьогоріч пік цвітіння прогнозують до першого травня. Фото: автора

Цьогоріч, за прогнозами, квіти зацвітуть раніше, ніж завжди.

Рання і тепла весна сприяє швидкому пробудженню природи. Не стануть винятком і витончені нарциси, які щовесни сотнями тисяч зацвітають у заповідному масиві Долина нарцисів, що на Закарпатті. На мою думку, хоч раз у житті варто побачити це. Тим паче, що добиратися до заповідника не так вже й складно.
Пік цвітіння струнких білих квітів – явище неймовірно гарне і захопливе. А коли дізнаєшся, що ці квіти занесені до Червоної книги і в той же час ростуть на цій величезній території (площа заповідника становить понад 250 гектарів) природно, самі по собі, захоплюєшся ще більше.


Нарциси на цій території спеціально не висаджували ,вони ростуть тут самі по собі.

Долина нарцисів – заповідний масив, що входить у склад Карпатського біосферного заповідника. Розташовується за кілька кілометрів від міста Хуст, в урочищі Кіреші. Це одна з найбільших рівнинних популяцій рідкісного виду нарцису – вузьколистого.
У пік цвітіння долина вкривається білим килимом квітів, поглянути на який приїздять туристи з усієї України. Зазвичай це трапляється в другій-третій декаді травня. Однак останні кілька років цей період зміщується на початок травня. Цьогоріч у заповіднику прогнозують, що нарциси зацвітуть ще раніше – до першого травня.

Панорама Долини нарцисів.


Однак нарцис вузьколистий – не єдина рослина у заповіднику. Загалом тут представлено майже 500 видів рослин, серед них 15 видів квітів, занесених до Червоної книги, 16 видів орхідей. До речі, у березні тут масово квітнули проліски та інші ранні квіти.
Живуть тут польові мишки, зайці-прусаки, ондатри, жаби та птахи. Серед останніх трапляються навіть фазани та рідкісні ремези.
Туристам, які потрапили на територію заповідника, слід бути уважними та обережними. Ходити можна лише спеціальними доріжками і стежками. І в жодному разі не можна заходити за огорожу, топтати та рвати квіти. А милуватися пейзажами можна зі спеціальних оглядових майданчиків.

З інформаційних стендів можна отримати корисну інфомрацію.

До речі, до цьогорічного сезону місцева влада обіцяє зробити чимало нововведень. Зокрема, встановити додаткові оглядові майданчики, інтерактивні стенди та оригінальні скульптури. Також планується здійснити освітлення долини, асфальтування доріг та навіть придбати двох буйволів у німецького фермера, який проживає в Україні.
Долину патрулюють працівники заповідника із свистками. Якщо ви спробуєте проникнути на луку, почуєте пронизливий свист. А якщо нарвете квітів – на вас чекає штраф. В той же час за територією заповідника місцеві продають цілі букети нарцисів. Не рекомендую купувати їх, щоб не підтримувати браконьєрство.

Нарцис вузьколистий занесений до Червоної книги України.

Корисна інформація
У період цвітіння територія відкрита для відвідування щодня з 9 до 21 години без вихідних. Вхідний квиток – 20 грн (студентський – 15 грн, шкільний – 10 грн).
Паркування безпосередньо біля входу безкоштовне, але місця там небагато. Неподалік також є зона платного паркування. В пік цвітіння на під'їзді до заповідника бувають автомобільні затори.

Мальовничі навколишні краєвиди.

Як дістатися
Потягом до Мукачевого, звідти до Хуста ходять численні автобуси.
Як дістатися власним транспортом, дивіться на карту:

До речі, якщо ви плануєте відвідати Долину нарцисів, не забудьте відвідати унікальинй Мукачівський замок Паланок, а також розкішний палац Шенборнів, у якому зараз розташований санаторій "Карпати".
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую