ye-logo.v1.2
22 Квітня, 2019

Самостійно навколо світу. Рожеве місто Єреван

Ксенія ЖУЖА Туризм 1804
На комплексі Каскад. Скульптурна композиція Пірнальники (зараз її перенесли в інше місце)
На комплексі Каскад. Скульптурна композиція Пірнальники (зараз її перенесли в інше місце). Фото: автора

У столиці Вірменії відчувається творчій підхід не лише до мистецтва, а й до архітектури.

Рожеві будинки з вулканічного туфу, танцюючий фонтан, велетенський оглядовий майданчик, чудернацькі скульптури… Доповнюють цю красу творчі і веселі люди.
Столиця Вірменії Єреван трохи нагадує Київ. Такі ж широкі проспекти, багато будівель радянських часів, безліч банків, бутіків та супермаркетів, інтенсивний рух транспорту та людей.
Однак є і суттєві відмінності. По-перше, впадають у вічі вивіски та написи зовсім незнайомою мовою, для читання яких не допоможе знання латиниці чи інших абеток.
По-друге, багато будинків збудовано із рожевого вулканічного туфу, стійкого до землетрусу. Це особливо актуально у Вірменії – країні, де ймовірність землетрусів досить висока. І тому будинки із туфу мають особливий рожевий колір, через що Єреван навіть називають Рожевим містом.

І старі, і нові будинки у Єревані будують з туфу.

По-третє, у ясну погоду видно величезну засніжену вершину. Це відома гора Арарат, за яку зачепився Ноїв ковчег. І хоча зараз гора розташовується на території Туреччини, однак для вірмен вона і досі священна вірменська гора. І Арарат зображено на більшості магнітиків та інших сувенірів, які можна купити у Єревані.

Вдалині видніється гора Арарат.

Каскад
Найвідоміша споруда Єревану – Каскад. Це складна система сходів, що підіймаються на високий схил, звідки добре видно усе місто. Ззовні Каскад прикрашений численними клумбами, фонтанами, скульптурами, має оглядові майданчики, в середині споруди розміщується ескалатор, мистецькі галереї та концертні зали. Тому головне вірменське місто з висоти пташиного польоту можуть побачити навіть ліниві туристи, піднявшись на оглядовий майданчик на ескалаторі. До речі, він починає рухатися, коли на нього стає нога.

Найвідоміша споруда Єревану – Каскад.


Вид на місто із Каскаду.

Також в обов’язкову програму туристів входить головна площа міста – площа Республіки. Вона оточена величними будівлями, у яких розмістилися міністерства та інші установи. А посередині великий музичний фонтан. У вечері сотні людей збираються навколо нього, щоб подивитися захопливе шоу танцюючої води, світлових ефектів та музики.

Площа Республіка ввечері.


Музичний фонтан на площі Республіки - улюблене місце відпочинку єреванців та туристів.

Єреван прикрашають численні скульптури. Це і пам’ятники відомим діячам мистецтв, науки та політики, а також скульптури тварин та зовсім чудернацькі композиції.

  

Місто прикрашають оригніальні скульптури.

Колекцій старовинних рукописів
Ще одним цікавим місцем у Єревані не лише для туристів, а й для науковців є Матенадаран або Інститут старовинних рукописів. Це науково-дослідний центр та одне з найбільших сховищ рукописів у світі.
Матенадаран був створений у 1920 році на базі колекції Ечміадзінського монастиря. Цю колекцію почали збирати у V столітті, вона пов’язана із ім’ям винахідника вірменської писемності Месропом Маштоцем. Колекція продовжує поповнюватися і в наші дні, у великій мірі завдяки вірменській діаспорі, яка є більшою, ніж чисельність мешканців самої Вірменії.


Інститут старовинних рукописів.

У Фондах інституту понад сімнадцять тисяч рукописів та понад сто тисяч старовинних архівних документів. Тут є рукописи не лише вірменською, а й російською, арабською, латинською, персидською та іншими мовами.
Експозиція деяких сховищ відкрита для відвідувачів, однак фотографувати древні документи забороняється.

Собор святого Григорія Просветителя.

Творчі люди
З настанням вечора у столиці починається нічне життя, не менш бурхливе, ніж у день. У численних кафе грають джазові, народні та інші колективи, дають свої концерти вуличні музиканти. Взагалі вірмени – творчий народ. Принаймні таке враження склалося у мене під час спілкування з єреванцями. У місті ми познайомилися із майстрами з виготовлення національного інструмента дудука, відомим поетом та харизматичним вуличним музикантом. І спілкування з ними принесло неймовірно позитивні враження та емоції.

Спадок радянської доби.

Єреванський дворик.

Читайте також вражання від Вірменії - країни старовинної релігії, власної абетки, страшних землетрусів та веселих людей.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята