Гаряча тема:
- Війна
Фестивальна країна. Оригінальні фестивалі травня: сіємо хліб, куштуємо банош і запускаємо зміїв
Пропонуємо огляд найоригінальніших фестивалів, які пройдуть в останній місяць весни.
На останній місяць весни традиційно заплановано чимало фестивалів та святкувань. Так, на початку травня День міста відзначатимуть у Львові (3-7 травня), наприкінці – у Києві (27-28 травня). Також на травень припадає день міста у Кам’янці-Подільському і Мукачеві. Відбудуться такі великі фестивалі як Великдень у Космачі, Кубок Поділля з повітроплавання, Кам’янецька турка, Сакура-фест та інші.
Однак я пропоную вам добірку не таких відомих, але досить оригінальних фестивалів. Вони відбудуться не в столиці чи обласних центрах, а в невеличких містечках та навіть селах. Зате є надія, що такі фестивалі мають камерну домашню атмосферу. До того ж деякі містечка потішать вас гарною архітектурою та природою.
Хліб своїми руками. Посівна
Де: творчий хутір «Острів Обірок» (с. Обірки Бахмацького району Чернігівської області).
Коли: 5-7 травня 2017 року.
Учасники фестивалю сіятимуть хліб традиційним способом. Фото: md-eksperiment.org.
Мабуть, це один із найнезвичніших фестивалів, адже його учасники не розважатимуться, а своїми руками вирощуватимуть хліб.
Фестиваль «Хліб своїми руками» складається яз кількох етапів, «Посівна» - лише перший. Зараз учасники фестивалю зорють землю, посіють хліб, заволочать поле, виготовлять і встановлять опудала для відлякування птахів.
На другому етапі, «Жнива», який відбудеться у серпні, хлібороби жатимуть колоски серпами, молотитимуть їх ціпками, молотимуть борошно і випікатимуть хліб.
Усі дії супроводжуються обрядовими піснями, а ввечері на учасників фестивалю чекає музично-вогняне театральне шоу.
Арт-хутір "Острів Обірок" розташований у мальовничій місцевості. Фото: thecity.com.ua.
Ференц-Фест – свято по-угорськи
Де: м. Бережани Тернопільської області, замок.
Коли: 6-8 травня 2017 року.
Учасники фестивалю влаштують тетралізоване історичне дійство. Фото: Youtube.com.
314 років тому князь Трансільванії, ватажок боротьби угорців за незалежність Ференц II Ракоці в Бережанах проголосив маніфест із закликом до повстання. Його особистість об'єднує чотири країни: він народився у Словаччині, навчався у Чехії, був в еміграції у Польщі, а також сім років прожив на українських землях – у Бережанському замку під заступництвом Сенявських.
Фестиваль, який прославляє великого угорського політика, відбудеться у Бережанському замку. Його гості зможуть спробувати угорські страви, взяти участь у театралізованій ході, доторкнутися до дерев, які «бачили» самого князя, а також поспілкуватися з господарями старовинного замку.
Також у програмі фестивалю: виставка живих скульптур з дерев, виступи угорських музикантів, виставка історичних картини іноземних художників та частування стравами угорської кухні.
Ференц-фест відбудеться на території мальовничих руїн Бережанського замку. Фото: tour-collection.com.ua.
Берлибаський бануш
Де: с. Костилівка Рахівського району Закарпатської області.
Коли: 14 травня 2017 року.
Під час фестивалю відбубуться змагання з приготування найсмачнішого баноша на вогнищі. Фото: pmg.ua.
У мальовничому закарпатському селі Костилівка відбудеться фестиваль традиційних гуцульських страв Берлибаський бануш. Головна з них – банош (як його називають на Гуцульщині - бануш). Це густа каша з кукурудзяного борошна на сметані. На святі баношем пригощатимуть безкоштовно, як і іншими численними стравами, які приготують господині з усіх п'ятнадцяти вулиць карпатського села. Серед цих страв: гурка (кров’янка), ріпа (картопля) зі шкварками, домашня ковбаса, вареники по-костилівськи, а також домашні настоянки та наливки, серед яких знаменитий Берлибаський коньяк – міцний напій, настояний на гірських травах.
Також у програмі: запалення традиційної полонинської ватри, конкурс з приготування кращого бануша, виставка народних умільців, гуцульські конкурси та розваги.
Гості фестивалю також познайомляться із Берлібашкою – коровою, на сметані з молока якої готується фестивальний бануш.
Село Костилівка розташовується у мальовничій місцевості Карпатських гір. Фото: tt.org.ua.
Читайте також: Подорожуємо Україною. Бурхливі води Говерлянського водоспаду.
Чайковський Фест
Де: м. Тростянець Сумської області, маєток князя Голіцина.
Коли: 20 травня 2017 року.
Концерти відбуваються як в приміщенні палацу, так і просто неба. Фото: ua.igotoworld.com.
Фестивалю класичної музики Чайковський-фест передували невеличкі концерти музики видатного композитора. Однак через декілька років вони переросли у великий фестиваль класичної і джазової музики, під час якого виконуються найрізноманітніші твори, від Вівальді до Морріконе.
Місцевий панський палац, збудований Надаржинськими (однак називають на честь пізніших власників – Голіциних або Кеніґів), обрали місцем проведення фестивалю не випадково. За часів Василя Голіцина в палаці бувало багато цікавих гостей, серед яких – тоді ще студент, а згодом видатний композитор Петро Чайковський. Саме тут він написав свій перший симфонічний твір — увертюру до драми Островського «Гроза».
Цьогоріч місто відзначає 153-ту річницю перебування Петра Чайковського на Тростянеччині.
У маєтку Голіциних стоїть розкішний білий рояль, на якому грають музиканти. Фото автора.
Читайте також: Тростянець. Круглий двір, білий рояль і парк “Нескучне”.
Фестиваль повітряних зміїв під Миколаєвом
Де: с. Трихати біля Миколаєва.
Коли: 21 травня 2017 року.
Під час фестивалю запускатимуть зміїв та визначатимуть найкращих, виготовлених своїми руками.Фото: val000.livejournal.com.
Яскравий фестиваль повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival відбудеться вперше. Для нього обрали мальовничу місцину на березі Південного Бугу. Уявляєте, яке це видовище, коли десятки повітряних зміїв одночасно літають у небі!
Також під час фестивалю відбудеться визначення кращого любительського повітряного змія, зробленого своїми руками, нічний запуск ліхтариків та майстер-клас зі створення зміїв від засновника Асоціації повітряних зміїв Олексія Звірика та інших фахівців. Крім того, у програмі концерти, конкурси, ярмарок творів ручної роботи та інші заходи.
У Миколаїві Південний Буг дуже широкий та мальовничий. Фото автора.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: