ye-logo.v1.2

Самостійно навколо світу. Як отримати візу в США на 10 років

Туризм 7373
Отримати візу в США не так просто. А тому слід ретельно підготуватися
Отримати візу в США не так просто. А тому слід ретельно підготуватися. Фото: з архіву мандрівників

Своїм досвідом діляться хмельницькі мандрівники.

 Хмельничани Анна Думанська і Богдан Місюренко (відомі також як два автостопника), які відвідали понад 60 країн, нещодавно вирушили у нову захопливу мандрівку – Сполученими Штатами Америки. Перед тим, як подавати документи на американську візу, вони детально дослідили питання, і отримали візу на 10 років! І тепер діляться інформацією і власним досвідом з усіма, хто мріє потрапити у США.
Мандрівники радять спершу тверезо оцінити свої шанси на американську візу, адже її не роздають усім підряд.
«Почитайте, наприклад, форум Вінського: forum.awd.ru/, де є багато корисної інформації на цю тему. Тільки не засиджуйтеся надто довго, адже щоб все прочитати, і життя не вистачить!».
Також вони радять ознайомитися з покроковою інструкцією на головному сайті інформаційної служби за візами в США в Україні: ustraveldocs.com/ua_ru/ua-niv-visaapply.asp. Якщо добре вникнути, можна розібратися і самому.

Інструкція: як отримати довгострокову туристичну візу в США


1. Сплатити консульський збір. Він становить 160 доларів і сплачується в гривневому еквіваленті. Незалежно від того, отримаєте ви візу чи ні, ці гроші не повертаються! Оплата здійснюється в будь-якому відділенні Райффайзен Банк Аваль, інші банки не підходять. Все що потрібно, це перейти за цим посиланням: ustraveldocs.com/ua_ru/ua-niv-paymentinfo.asp, вибрати категорію візи В, роздрукувати квитанцію, заповнити просту форму (можна прямо в банку) і прийти в банк з грошима. Квитанція має термін дії три дні (це зазначено вгорі бланка), так що завантажуйте її ближче до походу в банк.
Сплативши консульський збір, ви отримаєте від касира чек про здійснення оплати. Обов'язково збережіть його, він знадобиться вам для запису на співбесіду. Якщо банківський працівник забув підкреслити необхідний код на чеку, попросіть його про це, щоб потім не плутатися в цифрах. З дня оплати у вас є один рік для запису на співбесіду.

2. Заповнити онлайн-анкету (форма DS-160, категорія візи В2, туристична). Анкета не складна, особливо якщо у вас немає проблем з англійською мовою. А якщо таких знань немає, на сайті заповнення можна вибрати мову підказок. Ось тут сама анкета: ceac.state.gov/genniv/, але ми рекомендуємо спочатку ознайомитися з прикладом заповнення ось тут: usa-info.com.ua/visa/kak-samomu-zapolnit-formu-ds-160.
Спочатку варто завантажити свою цифрову фотографію. Всі вимоги до фото, а також зручний інструмент для підгонки зображення за посиланням: travel.state.gov/content/visas/en/general/photos.html. Можна завантажити фото в кінці анкети або ж принести його на співбесіду, нічого страшного не станеться.
Після завантаження першої сторінки, у правому верхньому кутку з'явиться ваш персональний ID номер анкети, що починається з літер «АА». Його можна одразу зберегти або записати на випадок, якщо ви перерветеся в заповненні на деякий час. А натискаючи кнопу SAVE на кожній сторінці і завантаживши анкету, можна повернутися до неї в будь-який час.
Анкета для чоловіків трохи докладніша за жіночу і має більше запитань. Якщо ви їдете в США з кимось ще, не забудьте вказати про це.
Не бійтеся перебільшити в анкеті свої дані про доходи (хіба що у вас і так хороший дохід за американськими мірками). Головне, щоб це відповідало тим документам, які ви візьмете з собою на співбесіду, вашому образу в очах візового офіцера, і щоб ви самі впевнено гнули свою лінію.
Коли заповнення анкети буде успішно виконано, обов'язково збережіть і роздрукуйте підтвердження. Його слід взяти з собою на співбесіду.

Читайте також: Як знайти безкоштовний нічліг у мандрівці.

3. Записатися на співбесіду. Для цього вам потрібен паспорт, чек з оплати візового збору з кодом на ньому, і номер анкети «АА .......». Переходимо за посиланням: cgifederal.secure.force.com/?language=Russian&country=Ukraine, натискаємо «Новий користувач» і реєструємося. Вводимо необхідні дані, вибираємо варіант доставки паспорта в разі отримання візи (безкоштовно в разі самовивозу з будь-якого відділення ТММ Експрес по Україні) і натискаємо на зручні для себе час і день тижня.
Якщо ви плануєте відвідати США зі своїм родичами (чоловіком, дружиною, батьками, братом, сестрою) і вказали це в анкеті, то при записі вам потрібно буде додати їх до однієї заявки. Таким чином ви всі разом будете проходити співбесіду за одним талоном.
Черга невелика, можна записатися хоч на завтра-післязавтра. У разі позитивного рішення, паспорт буде доставлений протягом тижня.
Збережіть і роздрукуйте підтвердження запису на співбесіду (у вигляді штрих-коду).

Читайте також: 10 порад, як придбати авіаквиток за півціни.

4. Підготуватися до співбесіди. Бажано взяти з собою супровідні документи для впевненості, переконливості і так, про всяк випадок. В ідеалі потрібно підготувати довідку з місця роботи, виписку з банку про стан вашого великого рахунка, ну і можна ще документ про наявність права власності на нерухомість.
Все це може і не знадобитися (як у нашому випадку), але краще підготувати, щоб потім не звинувачувати себе у відмові візи через недостатню кількість папірців.
Категорично не рекомендується робити бронювання авіаквитків і готелів. Це розцінюється як прихований тиск на візового офіцера і збільшує шанси на відмову. А ось старі паспорти зі штампами і візами інших країн стануть у нагоді!


Серед американських міст, в яких вже побували два автостопника, - новий Орлеан.

5. Пройти співбесіду. Краще з'явитися біля будівлі посольства США в Києві за півгодини. З собою всередину, крім необхідних паперів, не можна нічого проносити, навіть телефонів і ключів від машини. Офіційних камер схову немає, але навпроти входу підприємливі хлопці спорудили щось подібне і стережуть гроші за окрему плату. За надійність цього місця ми не ручаємося. До речі, поруч зі станцією метро «Берестейська» є супермаркет «Фора», де можна в камері зберігання залишити не надто цінні речі.

Переконайтеся ще раз, що взяли з собою найнеобхідніше: всі закордонні паспорти, підтвердження електронної анкети DS-160 і підтвердження запису на співбесіду. Не потрібно вбиратися як на весілля і одягати офіційні наряди. Але пом'ятим теж не варто приходити.
Спочатку ви пройдете перевірку безпеки, сканування штрих-кодів і здачу відбитків пальців. Дочекавшись своєї черги до очної ставки з візовим офіцером, підходите сміливо і привітно посміхайтеся. Ви повинні створити якийсь образ перед людиною, яка вас вперше бачить. Рішення приймається дуже швидко, а хлопці, які сидять там, справжні професіонали і хороші психологи. Головне, щоб створений вами образ збігався з даними в анкеті! Якщо пазли зійшлися, менше ніж за хвилину вам дадуть папірець в знак схвалення про отримання візи (так було в нашому випадку). Якщо будуть сумніви, будуть задавати більше запитань, тут можуть стати в нагоді взяті з собою документи. Відповідайте коротко і ясно! Вже краще впевнено брехати, ніж говорити правду, але при цьому відводити очі і нервувати.


Аня і Богдан у Маямі.

Ось деякі найпопулярніші запитання на співбесіді:

- Яка мета вашого візиту в США?
- Який ваш маршрут?
- На який період запланована ваша поїздка?
- Хто фінансує вашу поїздку?
- Ким ви працюєте?
- Який ваш місячний дохід?
- Де до цього бували за кордоном?

«Ой, я так люблю вашу країну!», «З дитинства мріяв потрапити в Америку!», «Мені дуже потрібно в США!» Після таких слів вас вже ніщо не врятує. Покажіть своєю поведінкою офіцеру, що це справа далеко не першої важливості і необхідності, що якщо вас не пустять у США, з вами нічого страшного не трапиться.
На сайті посольства так і написано: «Згідно з розділом 214 (b) Закону про імміграцію та громадянство, кожен заявник, який звертається за візою B-1/B-2, розглядається як потенційний іммігрант. На Вас лягає обов'язок подолати цю правову презумпцію...»
Якщо офіцер вирішив, що ви не є потенційним іммігрантом, ви отримуєте заповітне схвалення. Якщо ні – зважте, що пішло не так, проаналізуйте ситуацію і спробуйте ще раз через деякий час.
Богдан розповідає, що вони підготували усі довідки: про місце роботи, про величезні доходи, і про майнові права на нерухомість. Але нічого не довелося показувати.
«Вирішальну роль, мабуть, зіграв список країн, які ми відвідали за останні п’ять років. Коли офіцер дійшов до цього пункту в анкеті, то аж присвиснув і сказав: «Вау, я ще не бачив, щоб хтось так багато подорожував!». Більше він не ставив жодних запитань, - додає Анна. - Також важливу роль зіграли наш впевнений вигляд і позитивне налаштування. Тобто, ми своїм виглядом показували, що якщо не в США поїдемо, то в іншу країну, що це для нас не так вже й важливо».

Читайте про подорожі Ані і Богдана на їхній сторінці у соцмережі та на їхньому сайті. А на каналі YouTube можна переглянути цікаві відео із подорожей і поради, які стануть у нагоді вільним мандрівникам.

Читайте також: Самостійно навколо світу. Автостоп - дух свободи і спосіб пізнання.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую