Гаряча тема:
- Війна
Самостійно навколо світу. Веломандрівник: щоб побачити щось гарне, не обов'язково їхати далеко
Своїм досвідом ділиться хмельничанин, який об’їздив усі куточки рідного краю і не тільки.
Хмельничанин Сергій Зисько – веломандрівник із 10-річним стажем. Разом з друзями він об’їздив мальовничі куточки Хмельниччини та усіх областей Західної України, Карпати і Крим. На його маршрутах зустрічаються старовинні замки та храми, високі гори та широкі річки, блакитні озера, густі ліси та стрімкі водоспади.
Крім того, Сергій — фотомитець (торік він вступив у Національну спілку фотохудожників України, крім того, одразу дві його світлини перемогли у престижному фотоконкурсі пам’яток природи від Вікіпедії). Тому він не лише розповідає, які цікаві місця відвідав, а й підтверджує свої розповіді чудовими фотографіями.
- Сергію, ти давно подорожуєш велосипедом?
- Десять років тому купив велосипед і почав їздити. Спочатку недалеко, потім все далі і далі. Згодом назбиралася невеличка команда однодумців, і ми щороку здійснюємо хоча б одну велику мандрівку на травневі свята, але намагаємося і більше.
Останнім часом, щоб зекономити час на добирання, ми їдемо кудись бусом, а там уже сідаємо на велосипеди і катаємося цікавими місцями.
Сергій Зисько подорожує з друзями.
- Де вже побував?
- Об'їздив майже всю Хмельницьку область: від Голубих озер на півночі до Дністра на півдні, Тернопільщину, де дуже багато замків і гарна природа. Бував у найцікавіших місцях Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської областей, об'їздив Карпати і Крим.
Сергій Зисько найбільше полюбляє подорожувати Хмельниччиною та сусідніми регіонами.
- А в інших регіонах Україні мандрував?
- Так, наприклад, на порогах Південного Бугу на Миколаївщині чи у Буцькому каньйоні на Черкащині. Але степи мене менше приваблюють, більше подобаються наші регіони, з лісами, річками. Така зелень, краса навкруги!
Читайте також, як хмельничанин Сергій Толстіхін здійснив велопаломництво через 15 країн Балканського півострову.
- А який твій найулюбленіший куточок України?
- Важко сказати, у багатьох місцях гарно. Але, мабуть, найбільше подобаються Дністер, Подільські Товтри і Карпати. Туди б повертався знову і знову.
У Карпатах, на Мармароському хребті.
- В Карпатах ти підіймаєшся на вершини з велосипедом?
- Так, двічі із велосипедом підіймався на Говерлу, пройшов весь Чорногірський хребет. Щоправда, іноді доводиться його нести на собі:) Надовго запам'ятався екстремальний спуск з Говерли на велосипеді.
Іноді доводиться велосиед на своїх плечах.
До речі, найдовша наша мандрівка була якраз у Карпати, із Хмельницького до Говерли і назад. До того ж ми не просто їхали по трасі найкоротшим шляхом, а планували маршрут так, щоб подивитися якнайбільше цікавинок.
І таке буває у велопоході.
- Чим відрізняється спорядження веломандрівника від інших туристів?
- Крім велосипеда і спеціального велорюкзака або сумок-баулів, що кріпляться на багажник, усе інше спорядження традиційне: спальник, каремат, намет, одяг. Якщо їдемо компанією, то розподіляємо загальні речі на декількох людей. Наприклад, беремо один намет і казанок на всіх.
Ночують веломандрівники у наметах.
Вага спорядження залежить від сезону і тривалості мандрівки. Влітку одягу треба менше, а от на травневі свята погода часто непевна, може стати холодно. Так само і з Карпатами, туди треба брати теплий одяг навіть влітку, адже може і холодний дощ йти, і град.
- А велосипед готуєш до мандрівки?
- Звісно, перед тривалою мандрівкою треба його ретельно оглянути, перевірити роботу гальм, змастити. Адже якщо їдеш 300-500 км, може щось і зламатися.
Перед поїздкою велосипеди проходять ретельний огляд.
- А з собою що береш для двоколісного друга?
- Обов'язково запасні камери, адже пробити гуму — найпростіший варіант, насос (можна один на декількох людей) і ремонтний набір (клей, латки, ключі). І бажано мати велозамки. Адже якщо ми ночуємо у наметах, то велосипеди — надворі. Люди зазвичай в дорозі адекватні зустрічаються, але краще перестрахуватися. Ми прив'язуємо велосипеди один до одного і до дерева, наприклад.
Якщо люди ночують у наметах, то велосипеди - надворі.
- У тебе дуже гарні фотографії з подорожей. Як тобі вдається знаходити таку красу?
- Насправді, щоб побачити щось гарне, не треба їхати кудись далеко. Краса є поряд, просто люди часто її не помічають. Ось, наприклад, нещодавно я виставив фотографії дуже гарних квітів. Так у мене всі запитували, де це, і не вірили, що у нашому хмельницькому парку. Коли я катаюся на велосипеді містом, маю з собою камеру, адже завжди можна засняти щось гарне.
У Карпатах.
Читайте також, як хмельничанин Олександр Антошков побував на найвищій вершині двох Америк.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: