ye-logo.v1.2

Подорожуємо світом. У США дружіть зі студентами і автомобілістами

Туризм 6394
Ірина Волошина протягом дев
Ірина Волошина протягом дев'яти місяців перебувала у США. Фото: з архіву мандрівниці

Досвідом тривалого перебування в Америці ділиться хмельничанка Ірина Волошина.

 Ірина Волошина – хмельничанка, яка дев’ять місяців стажувалася в Університеті Північної Кароліни у місті Чапел-Гілл. Там вона досліджувала американську освіту для своєї кандидатської дисертації, а заразом – і студентське життя в США. За цей час вона відвідала найцікавіші місця штату Північна Кароліна, а також побувала у Нью-Йорку, Вашингтоні, Маямі та інших містах. Крім того, хмельничанка за цей час дізналася, як можна економно подорожувати і розважатися в Америці та багато іншого. Спеціально для читачів ye.ua Ірина Волошина ділиться власним досвідом.

- Я жила у студентському містечку із населенням до 60 тисяч чоловік, половина із яких студенти. Левова частка іншого населення – викладачі, дослідники, працівники університету. На основі мого досвіду може скластися враження, що вся Америка така – освічена, інтелігента, що багато коштів і зусиль інвестують в освіту, а науковці і дослідники – у великій пошані. Звісно, не всюди так, але в студентському середовищі дійсно складається таке враження.


У Нью-Йорку. Позаду – Бруклінський міст.

- Іринко, ти була переважно у Північній Кароліні. Що можеш сказати про цей штат?

- Прогнозують, що регіон навколо столиці Північної Кароліни – Ралі – стане наступною Силіконовою долиною. За статистикою, туди щодня переїжджає на постійне місце проживання близько 250 людей. Пов’язано це з тим, що життя, земля, податки та оплата праці у Каліфорнії біля Сан-Франциско стали дуже дорогими. А «дослідницький трикутник» у Північній Кароліні (так називають це місце) забезпечує регіон висококваліфікованими працівниками із сусідніх університетів. До того ж, клімат мало чим поступається каліфорнійському, а витрати на життя – значно менші.
Жити чи мандрувати штатом дуже зручно. На сході – океан, на заході – гори Аппалачі, на півночі недалеко до Нью-Йорку і Вашингтону, а на півдні – Флорида. Тут клімат досить м’який, за всю зиму сніг був лише три дні. А в лютому цвіли нарциси.


На озері Джордан Лейк, Північна Кароліна.

- Що тобі особливо сподобалося в США?

- По-перше, тут є доступ до багатого різноманіття у всьому (культурного, етнічного, кулінарного). Тут можна познайомитися з культурою як африканців, так і українців, та багатьох інших націй. А щодо їжі, то це щось неймовірне. Якщо у нас можна спробувати японську, італійську, грузинську і ще декілька кухонь, то там їх безліч: і тайська, і ліванська, і середньо-східна…
По-друге, сподобалося, що там відчуваєш себе соціально захищеним. Якщо ти іноземець і навіть нелегал, у разі потреби ти можеш звернутися у поліцію, і тобі допоможуть. Права людини – на першому місці.
По-третє, країна дуже велика і різноманітна в плані природи і клімату. Не потрібно виїжджати за кордон, в межах однієї країни можна побувати і в теплих краях, і в холодних, побачити океан і гори, тропіки і пустелю.
До того ж американці – дуже відкриті, легко йдуть назустріч, допомагають. А тому не соромтеся попросити про допомогу.

Читайте також: Як отримати візу в США на 10 років.


Гори Аппалачі неподалік від міста Ешвіл.

- А які мінуси ти помітила?

- Містопланування, інфраструктура, принаймні у Чапел-Гіллі, влаштована таким чином, щоб більшість мешканців купували автомобілі. Громадський транспорт є, і він навіть безкоштовний, але курсує лише між університетом та іншими районами. А самі райони не сполучає між собою. Без автомобіля не дуже зручно пересуватися.
По-друге, це медицина. Добре, якщо у вас є медичне страхування, якщо ж ні – будь-яке лікування обійдеться вам дуже дорого.

  

Нью-Йорк, вид на Манхеттен з Емпайр-Стейт-Білдінг.

- Ти кажеш, що в США можна познайомитися з українською культурою. Невже вона там в пошані?

- У Північній Кароліні я познайомилася із представниками Асоціації українців штату. Вони презентують нашу культуру на різноманітних етнографічних фестивалях, проводять майстер-класи, беруть участь в просвітницьких заходах. Наприклад, майстер-клас із писанкарства, який ми проводили напередодні Великодня, викликав жвавий інтерес серед місцевого населення. І виявилося, що американці знають, що «писанка» (так і вимовляється англійською) – це українське великоднє яйце! Аналогічно і з майстер-класом із народного українського співу, який я проводила в університеті (Ірина дев'ять років співала у молодіжному фольклорному гурті «Ладовиці» - прим. авт.).

Хмельничанка із представницями Асоціації українців Північної Кароліни та конгресменом Девідом Е. Прінсем.

А в Нью-Йорку я познайомилася із гуртом «Ukrainian Village Voices» («Голоси українського села»). У колективі близько 15 чоловік, і лише двоє-троє із них мають українське коріння чи знають мову, решта не мають жодного стосунку до нашої країни. Просто керівник гурту Брайан Долфін сходив якось на концерт жіночого українського ансамблю, і йому сподобалося. А потім в США приїхав наш етномузиколог Євген Єфремов, Брайан відвідав його майстер-класи. Так надихнувся, що створив свій колектив. Я допитувалася у нього, чому саме українські пісні? А він каже: «Гітара – африканський інструмент. Але ж на ньому грають у всьому світі і не запитують, чому». Ось так у центрі Нью-Йорка люди мають час, натхнення, збираються на репетиції, вивчають наші пісні і виконують їх.


А ця жінка із Чикаго закохалася в українські писанки і тепер виготовляє їх, хоча жодного стосунку до України не має.

- Що із відвіданого тобі запам’яталося найбільше?

- Місто Ешвіл неподалік від гір Аппалачі, що вважається хіпі-столицею Східного узбережжя (на Західному це Портленд, штат Орегон). Там відчувається атмосфера креативу та свободи у кожному куточку. Поширені дуже ліберальні погляди: дружньо ставляться до секс-меншин, до вегетаріанців, до будь-якого нестандартного стилю в одязі чи зовнішньому вигляді. І Маямі, про яке самі американці говорять, що місто мало нагадує решту США. Місто розташовано ледь не у найпівденнішій точці країни, де літо триває майже цілий рік. Тут хмарочоси, ділові центри, потужні фінансові установи, різноманітні наукові конференції поєднуються із розкішними пляжами і гламурними нічними клубами.


Район Маямі-Біч у Маямі.

- Яким чином можна зекономити в США на пересуванні?

- Автостоп в багатьох американських штатах нелегальний, тому дізнавайтеся ситуацію, перш ніж скористатися ним. Добре заводити друзів з машинами і їздити з ними.
На великі відстані зручно пересуватися авіатранспортом. Бюджетний авіаліній у США немає, але якщо стати членом клубу будь-якої американської авіалінії, за кожен придбаний квиток ти отримуєш певну кількість миль (стільки, скільки ти пролетів під час цієї подорожі). Коли ти назбирав достатню кількість миль на своєму віртуальному рахунку, при купівлі наступного квитка є опція «розрахуватись доларами» або «розрахуватись милями». Так от, можна, не витративши ні долара, подорожувати і зупинятись у готелях абсолютно безкоштовно.

  

Нью-Йорк. На місці колишніх хмарочосів-близнюків. Вдалині - статуя Свободи. 

- Ще якісь поради щодо економії?

- В Америці можна товаришувати із церковними громадами. На перших порах Вони допомагають новоприбулим із харчуванням і їжею.
А ще дуже добре мати друзів у студентському середовищі. Річ у тім, що для студентів більшості університетів діє дуже багато знижок на культурні та спортивні події, що проходять на території університету (причому, часом це можуть бути події світового рівня). Можна попросити друга-студента взяти квиток, наприклад, на баскетбольний матч, концерт чи виставу, і витратити на нього лише 10 доларів (студентський квиток на вході часто не перевіряють).

В універститетах часто відбуваються цікаві події, серед них - баскетбольні ігри студентських команд.

 Читайте також: Хмельничанин про Нью-Йорк: хмарочоси до небес, запах м'яса і привітні темношкірі.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую