ye-logo.v1.2
17 Серпня, 2019

Подорожуємо Хмельниччиною. Одноденний веломаршрут до Сутковець: велике озеро і закинутий хутір

Ксенія ЖУЖА Туризм 3794
Маршрут пролягає мальовничими просторами.
Маршрут пролягає мальовничими просторами.. Фото: автора

Пропонуємо здійснити цікаву мандрівку вихідного дня.

 Якщо ви полюбляєте їздити на велосипеді (і проїхати 60 км за день вам не складно), а ще – гарну природу і старовинну архітектуру, цей маршрут саме для вас! Для втілення його у життя знадобиться один день, а точніше – близько семи годин. Довжина маршруту від автостанції № 5, що на вулиці Кам'янецькій, до Сутковець складає 31 км, в обидва боки - 62 км.

Пропонуємо проїхатися із Хмельницького до села Сутківці Ярмолинецького району, але не напруженою трасою, а тихими сільськими і польовими дорогами. Тут їхати на велосипеді значно безпечніше і спокійніше, навколо симпатичні пейзажі і свіже повітря.

Єдиний мінус – їхати доведеться не завжди ідеальними ґрунтовими дорогами, а на невеличкому проміжку – старим битим шляхом. Але в цілому дорога нормальна, а наприкінці шляху на вас чекатиме винагорода – унікальна Покровська церква-фортеця і руїни Сутковецького замку.

Читайте також: Тунель кохання по-хмельницьки.

Враженнями від веломандрівки до Сутковець ділиться хмельничанин Володимир Паламарчук, який нещодавно випробував цей маршрут: «Поїздка була дуже цікавою. Дорогою часто зупинявся, щоб насолодитися навколишніми краєвидами і зробити фотографії. Побачив гарне поле з соняхами, збір врожаю гарбузів, зарості ожини. Мабуть, наймальовничіші місця на шляху – озеро біля села Шарівка та напівзакинутий хутір в лісі неподалік від села Голохвасти».

За словами мандрівника, найгірша ділянка дороги – у селі Шарівка, однак вона досить коротка.

«Від Хмельницького до Вихилівки дорога хороша, після цього села є ділянка поганої грунтової дороги з «ребристими слідами» від тракторів і комбайнів. В Шарівці частина дороги пролягає через старий кам’яний шлях. Обочини немає, і їхати ним на велосипеді незручно. Однак ділянка становить менше кілометра, я пройшов її пішки», - розповідає велотурист.

Читайте також: Мандрівники радять. ТОП-9 найкращих місць України для велоподорожі і не тільки.

Пропонуємо детальну карту із маршрутом Хмельницький-Сутківці через села, орієнтуватися якою досить просто. Принаймні, Володимир жодного разу не заблукав і не запитував дорогу у місцевих.

Із Хмельницького виїжджаємо у південному напрямку (на Ярмолинці і Кам’янець-Подільський). На круговій розв’язці біля аеропорту повертаємо на Ружичанку. Проїжджаємо через це село і наступне – Карпівці:

Із Карпівців їдемо польовою дорогою у бік Голохвастів. Дорогою бачимо поле з соняшниками, ближче до лісу – кущі ожини (якщо ще сезон:). У лісі натрапляємо на цікавий хутір, де є кілька доглянутих будиночків, інші – закинуті та напівзруйновані. У хуторі при дорозі є криничка з відром, де можна набрати води. За лісом буде роздоріжжя: дорога праворуч йде вниз до села, але нам туди не треба. Беремо ліворуч і їдемо гарною польовою дорогою:

Проїжджаємо повз Голохвасти, не заїжджаючи у них (село лишається праворуч), проїжджаємо через Вихилівку, за нею долаємо 500-600 метрів поганої дороги (розбитої технікою) і в’їжджаємо у Шарівку:

У Шарівці шматок дороги пролягає старим кам’яним шляхом, однак за селом на вас чекає винагорода – велике і досить мальовниче озеро, яке можна оглянути з висоти. З’їхати до озера можна дорогою-серпантином, а можна спуститися з горба навпростець (але спуск досить крутий!):

В’їхавши у Сутківці, повертаємо одразу наліво, спускаємося до Покровської церкви (вона стоїть біля дороги, не проминете). Біля неї є вказівник на руїни замку. Щоб дістатися до них, доведеться спуститися у ярок, а потім піднятися на пагорб.

А ось фоторепортаж, що ілюструє наш веломаршрут.

Дорогою зустрічаємо поле з соєю, на якому ростуть дикі соняшники...

...трохи далі можна поласувати ожиною.

  

Закинуті обійстя хутору біля Голохвастів виглядають містично і дещо моторошно.

Неподалік від Сутковець збирали врожай гарбузів.

  

Мальовниче озеро біля села Шарівка.

У Сутківцях вас зустріне унікальна Покровська церква-фортеця...

...та руїни замкової башти.

До речі, досвідчені веломандрівники можуть продовжити свій шлях із Сутковець до Зінькова Віньковецького району. Звідси до села, де виробляють знамениті ковбаси, а також є декілька цікавих пам’яток архітектури, залишається подолати близько 17 км.

Читайте також: Про тисячі кілометрів на велосипеді, бомж-режим і віру у власні сили.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую