ye-logo.v1.2

Поради туристу. Обираємо індивідуальний туристичний посуд для походу

Туризм 8801
У поході умови використання посуду відрізняються від домашніх
У поході умови використання посуду відрізняються від домашніх. Фото: автора

Він має буди достатньо легким і компактним, і в той же час – міцним.

 Здавалось би: навіщо купувати спеціальний посуд для походу. Знайшов вдома алюмінієву кружку чи пластмасову тарілку, кинув у рюкзак і пішов у далекі гори. Однак як часто мені доводилося спостерігати незручності, від яких потерпають друзі у походах через недбале ставлення до посуду. Наприклад, в одного туриста дешева пластикова миска тріснула у рюкзаку, і рідку їжу йому доводилося їсти з кружки чи консервної банки. А в іншого халепа сталася з ложкою, довелося вистругувати собі китайські палички.

Читайте також: Обираємо казанок для походу.

Який туристичний посуд обрати, залежить від того, куди ви вирушаєте. Якщо це пікнік, можна взяти одноразовий пластиковий посуд (і сміттєвий пакет, щоб потім усе прибрати за собою!!!). Якщо ви їдете на машині на рибалку чи плануєте облаштувати солідний кемпінг на два тижні, можна набрати і звичайного домашнього посуду. Якщо це автостопна чи бекпекерська мандрівка містами, і ви не плануєте готувати їжу, або ж готуватимете її там, де зупинитеся на нічліг, можна не брати посуд взагалі. Але я рекомендую прихопити з собою кружку, ложку і ножик.

Туристичний посуд буває різним, також можна використовувати і звичайні кухонні предмети, щоправда, металеві.

Найретельніше слід підійти до вибору туристичного посуду, коли ви вирушаєте у похід, піший чи велосипедний. Адже у такому разі він має відповідати двом параметрам:
- бути легким і компактним (адже крім посуду у вас будуть інші речі, які доведеться нести);
- бути достатньо надійним і міцним (щоб він не поламався чи не побився у повному рюкзаку чи від падіння).

Алюміній, нержавійка чи титан

Цим двом параметрам відповідає алюмінієвий посуд. У багатьох вдома можна знайти алюмінієву кружку, тарілку та ложку. Вага такого посуду буде маленька, міцність достатня (звісно, його модна пошкодити, особливо ложку, але треба постаратися), а витрати – нульові. Однак алюмінієвий посуд має і недоліки. По-перше, він швидко нагрівається, і пити гарячий чай з алюмінієвої кружки – процес не найприємніший. Зате її можна поставити на вогнище і швидко приготувати одну порцію чаю. Аналогічно у тарілці модна підігріти їжу. До алюмінієвого посуду їжа погано пригорає, так що його досить легко мити, причому можна шкрябати піском, камінчиками та іншими підручними засобами.

Алюмінієвий посуд легкий.

На заміну йому можна обрати інший металевий посуд, наприклад, із нержавіючої сталі. Він також досить легкий, ще надійніший. Він теж швидко нагрівається, але швидше остигає, ніж алюмінієвий.
Недоліки посуду із нержавійки: його важче мити, він не такий легкий.

Посуд із нержавіючої сталі більше прослужить, ніж алюмінієвий.

Можна взяти емальовану миску чи кружку, однак вона буде важча, ніж два попередніх варіанти. В емальованій кружці також можна закип’ятити воду на вогнищі.

Є ще посуд із титана. Він надзвичайно легкий, міцний (титанову ложку навряд чи вдасться зігнути) і надзвичайно… дорогий. І якщо захочете поставити такий посуд на вогонь, потім довго будете віддирати залишки їжі від дна.

Термокружка

До речі, замість звичайної металевої кружки можна купити термокружку (особисто для мене це незамінна річ у поході). Завдяки подвійним стінкам у ній чай довго буде залишатися гарячим, що дуже приємно, коли ввечері довго сидиш біля вогнища (а холодна джерельна вода - холодною). У той же час зовнішній бік кружки завжди холодний, тому немає небезпеки обпектися, як із звичайною металевою кружкою.

Термокружка - дуже зручна річ у походах, особливо в холодну пору року.

Термокружки бувають дуже різні за об’ємом, формою, з кришечкою з отвором, з герметичною кришкою і без неї, дорогі від іменитих брендів і дешевші від невідомих фірм.

Читайте також: Термос на будь-який випадок.

Пластиковий посуд

Можна брати в похід і багаторазовий пластиковий посуд. Його беззаперечна перевага у мінімальній вазі. Також він, як правило, дешевий. Однак такий посуд не поставиш на вогонь, він погано відмивається від жирної їжі без миючих засобів. Також він не дуже міцний, може тріснути чи лопнути.

До того ж пластиковий посуд буває шкідливим, може вбирати запахи. Якщо від нього йде неприємний хімічний запах, краще не купуйте його. Також не варто купувати дешевий пластиковий посуд яскравих кольорів, з малюнками, потім ця фарба може опинитися у вашій їжі.

Зверніть увагу на значки та маркування, які є на посуді. Якщо нанесений значок «келих і виделка», значить посуд придатний для харчових цілей. Значка РР свідчить про те, що одноразовий посуд зроблений на основі поліпропілену, його можна використовувати в мікрохвильових печах.

Значок "виделка і бокал" на пластиковому посуді означає, що він придатний для харчових цілей.

Туристичні фірми пропонують набори індивідуального посуду із пластику. Як правило, вони якісні і достатньо місці, а ще компактні. В такі набори можуть входити різні додаткові засоби і примочки, наприклад, ємність для спецій, дошка для нарізання, і все це зручно складається у найбільшу ємність. Однак ціна таких наборів значно вища, ніж звичайного посуду.

Сучасний пластиковий посуд від туристичних брендів має оригінальний дизайн.

Деякі поради: як обрати індивідуальний туристичний посуд

- Якщо ви подорожуєте самотужки, вам може вистачити армійського алюмінієвого казанка (його кришку можна використовувати як тарілку), кружки і ложки. Я ніколи не беру виделку у похід, однак якщо ви без цього прибору не можете їсти, краще взяти.

Армійський казанок, кружка і ложка - чудовий набір посуду для одиночного походу.

- Є мінімалісти, які і для їжі, і длянапоїв беруть один предмет посуду – велику кружку. Дуже економно, але зважайте, що одразу після їжі кружку доведеться мити, причому добре, якщо ви не полюбляєте чай з жирком.

- Якщо подорожуєте групою, зручно, коли тарілки у всіх однакові і компактно складаються одна в одну.

- Оптимальний об’єм миски – 1,5 л, кружки – 350 мл.

- Дерев’яні ложки у поході не практичні, вони бояться вогнища, легко ламаються. А під час миття у річці їх може унести течією.

- Індивідуальний туристичний посуд можна придбати в наборах, а можна підібрати кожен предмет індивідуально. В першому випадку, як правило, ви отримаєте компактність, в другому – скомпонуєте такий набір, який найкраще підійде під ваші вимоги.

Можна підібрати посуд із того, що є вдома.

- Бувають складні столові прибори окремо, наприклад, складна ложка, а бувають у комплексі (наприклад, ложка і виделка, ніж і ложка). Я деякий час користувалася таким, але потім перейшла на звичайну ложку з нержавіючої сталі. У складні прибори забивається їжа, ї їх важче відчистити.

  

Є спеціальні туристичні столові прибори, які компактно складаються.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую