ye-logo.v1.2

Як спланувати ідеальну мандрівку під час короткої відпустки, розповів мандрівник-чиновник

Туризм 5973

Андрій Бондаренко поділився секретом, як за короткий термін можна відвідати багато місць та витратити на це мало коштів.

 Андрій Бондаренко, котрий працює заступником міського голови Хмельницького, в той же час є активним мандрівником, який відвідав 42 країни. І це при тому, що на подорожі він витрачає лише відпустку – близько 30 днів на рік. Під час зустрічі у клубі мандрівників Хмельницького, що відбулася у мовній школі «ОЛА», він поділився, яким же чином можна спланувати ідеальну мандрівку на такий короткий термін.

«Ідеальна мандрівка – це коли за короткий термін часу можна побачити багато цікавого, витратити на це небагато коштів, залишитися потім із приємними враженнями, ще й відпочити», - пояснює мандрівник.

Для цього потрібно декілька умов:

- щоб подорож стала частиною вашого життя, вашою мрією;
- щоб родина розділяла ваше захоплення або хоча би ставилася із розумінням і підтримувала;
- щоб ви не просто мріяли кудись поїхати, а ставили конкретні цілі і прораховували маршрут.

«Це варто робити, навіть якщо поки що у вас немає часу і грошей на поїздку. Якщо ви поставити конкретну мету, прокладете маршрут, прикинете різні деталі, згодом у вас обов’язково з’явиться можливість відправитися у цю подорож», - каже Андрій Бондаренко.

Зустріч відбувалася у невимушеній атмосфері.

Ідеальна мандрівка, на його думку, складається з трьох етапів:

1. Планування. Цей етап триває найдовше, його можна розпочинати за кілька місяців, а ще краще – за рік до поїздки. Однак саме від нього залежить, як багато ви зможете побачити та скільки грошей зекономите.

2. Власне подорож. Це найкоротший етап, однак дуже інтенсивний та сповнений неймовірно яскравих вражень.

3. Обробка інформації після подорожі. Сюди входить обробка фотографій, матеріалів, звіти, опис того, де ви були і що бачили. Андрій Бондаренко веде власний сайт, де ділиться усією інформацією. Навіть якщо ви не є блогером, він радить хоча б мінімально обробити інформацію для себе, інакше через деякий час ваші враження зітруться, стануть не такими яскравими.

Мандрівник показав декілька фотографій із своїх поїздок. На фото - вулкани Індонезії.

Планування і транспорт

Плануючи подорожі, не варто ставити ціль відвідати усі країни. Це буде лише для галочки, але навряд чи ви отримаєте багато задоволення. Оберіть найцікавіші місця на планеті, які ви мрієте відвідати. Коли ви обрали конкретне місце, за допомогою Вікіпедії, Google Earth та інших ресурсів дізнайтеся, що цікавого є поруч, щоб включити ці місця у ваш маршрут.

Після того, як з місцем визначилися, треба визначити, як туди дістатися. Коли часу обмаль, найкраще підійде літак. На жаль, в Україні з лоукостами ситуація не найкраща, тому слід розглядати сусідні країни, такі як Польща та Угорщина, звідки можна дешево летіти у більшість європейських країн. Щоб бюджетно долетіти до країн Азії, варто дістатися до потужного хабу, звідки літають лоукости. Це аеропорти у Дубаї та Куала-Лумпурі. І пам’ятайте, що чим раніше ви купите квитки, тим дешевшими вони будуть. До речі, якщо купувати квитки заздалегідь, можна знайти і бюджетні пропозиції від Міжнародних авіаліній України.

 

Не варто забувати і про автобуси, особливо якщо їдеш у недалекі європейські країни. Наприклад, на сайті busfor.ua можна знайти дешеві квитки до Словаччини, Литви, Польщі. Наприклад, одного разу Андрій купив квиток до Варшави за 50 грн. А на сайті lowcost-ua.com ви знайдете не лише дешеві квитки на різні види транспорту, а й бюджетні пропозиції проживання, прокату авто тощо.

Читайте також: Як зекономити на основних витратах у подорожі — радять досвідчені мандрівники.

Транспорт всередині країни

У деяких країнах діють спеціальні пропозиції, які дають можливість зекономити на громадському транспорті. Наприклад, у Польщі за 69 злотих можна купити проїзний на вихідні. Він дає змогу з вечора п’ятниці до ранку понеділка їздити на усіх потягах. Це дуже зручно, якщо ви збираєтеся у коротку мандрівку на вихідні.

У Німеччині можна придбати Lander Ticket (від 23 євро), який дає змогу цілий день подорожувати по території однієї землі (одиниця адміністративного поділу у Німеччині) як залізницею, так і транспортом у містах.

Читайте також: «Підвезіть трохи по трасі», або Ази автостопу.

У Франції, де транспорт дуже дорогий, таких зручних пропозицій немає. Але якщо купувати квитки за два-три місяці наперед на сайті французької залізниці, можна витратити в чотири рази менше коштів.

Є країни, де дешевше взяти в оренду авто. Наприклад, в Італії Андрій винайняв смарт за 95 євро на тиждень. Якби він користувався громадським транспортом, витрати становили би 300-400 євро.

Присутні зосереджено слухали корисну інформацію про те, як планувати самостійну подорож.

Ночівля

«Дешеві хостели є майже в кожній країні. В деяких ціна стартує від 4-5 доларів, в дорогих країнах – від 30-40 доларів. Я завжди намагаюся знайти хостел біля вокзалу. По-перше, там їх завжди багато і дешевих, а по-друге, можна швидко виїхати з міста, - розповідає мандрівник. - Десять років тому мені взагалі було байдуже, в яких умовах ночувати, з тарганами чи без постілі. Та коли тобі добігає до 40, хочеться більше комфорту. Тому після двох-трьох ночей у поганих умовах одну ніч я ночую у більш-менш нормальному готелі, щоб добре відпочити і випрати речі».

Читайте також: Шукаємо безкоштовний нічліг у мандрівці.

Андрій Бондаренко показав, з яким маленьким рюкзаком він вирушає у подорожі.

Їжа

У європейських країнах Андрій харчується переважно у фаст-фудах на вокзалах. Це дає йому можливість зекономити як гроші, так і час. А в країнах Азії слід обирати заклади, де харчуються місцеві. Так ви точно не отруїтеся.

 

Детальний план – запорука успіху

Для зведення усієї інформації про мандрівку Андрій Бондаренко використовує таблиці Excel. Туди він заносить усі населені пункти, які планує відвідати, розклад транспорту, яким буде добиратися, витрати на пересування, нічліг, їжу. Таким чином, перед мандрівкою у нього є розроблений детальний план, розписаний по годинах. Скориставшись ним, він має змогу відвідати багато цікавих місць, не витрачаючи час на зайві очікування транспорту чи інші моменти.

Усі дані під час планування подорожі мандрівник заносить у таблицю.

«Звісно, буває, що не все вдається за планом. Іноді автобус може запізнитися чи не приїхати. Але тут трагедії немає, завжди можна щось переформатувати. До речі, один день у мандрівці я завжди змінюю: відмовляюся від початкового плану, тицяю пальцем на карту і їду у місце, про яке нічого не знаю. І, як правило, цей день виявляється найцікавішим», - запевняє мандрівник.

Коментарі:

Александр Вознюк 23.10.2017 07:52

DIBIL...

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую