ye-logo.v1.2

Самостійно навколо світу. Шукаємо безкоштовний нічліг у мандрівці

Туризм 4711
Іноді щоб знайти нічліг, треба діяти оригінально
Іноді щоб знайти нічліг, треба діяти оригінально. Фото: автора

У подорожі є кілька можливостей переночувати безкоштовно навіть у дуже дорогій країні.

Готелі, хостели чи санаторії – не єдиний варіант ночівлі під час подорожі. Одна річ, якщо ви їдете кудись на кілька днів. А якщо ваша подорож триває півроку? Або ж ви, з середньою українською зарплатою чи стипендією, поїхали в Англію або у Сінгапур? Тоді ви не маєте можливості витрачати значні кошти. Можна економити на проїзді, користуючись автостопом. А можна ще й на проживанні, скориставшись одним із варіантів, про які ми зараз поговоримо. Причому, безкоштовний нічліг не завжди означає відмову від зручностей, а іноді й навпаки – дозволяє насолодитися гарними умовами, спілкуванням з цікавими людьми і зануренням у місцевий побут.


Дім за плечима

Найпростіший варіант – брати із собою намет, спальник і каремат (в деяких випадках можна обійтися карематом, пледом і шматком целофану на випадок дощу). Цей варіант добре використовувати влітку, якщо плануєте більше відвідувати природні об‘єкти (каньйони, морські узбережжя, гори) або ж маленькі містечка і села.


Ночуючи у наметі, мандрівник - сам собі господар.

Переваги намету:
- зупинитися на нічліг можна практично у будь-який час і в будь-якому місці (крім випадків, зазначених нижче);
- не будете залежати від зовнішніх обставин (якщо не встигли доїхати до пункту А до темряви, можете переночувати на півшляху до нього);
- намет можна поставити у дуже мальовничому місці і насолоджуватися неймовірними краєвидами. Наприклад, попивати чайок і дивитися, як далеко внизу місто мерехтить мільйонами вогнів;
- своєю присутністю нікому не доставляєте незручностей, а отже можете розслабитися, залишитися на ще одну ніч за бажанням.


Іноді видається можливість поставити намет у дуже мальовничому місці.

Недоліки:
- такий спосіб не підходить взимку (якщо ви не екстремал);
- зайвий багаж;
- у багатьох розвинених країнах намети можна ставити лише у спеціально відведених місцях;
- у великому місті буде складно знайти місце під намет;
- місцеві мешканці можуть проявляти до вас велику цікавить, знайомитися, спілкуватися (наприклад, в Індії чи іншій азійській країні), а тому може не вийте відпочити на одинці.


До мандрівників з наметом цікавість виказують не лише люди, а й тварини.

Сайти гостинності
Ще один дуже зручний спосіб – знайти нічліг заздалегідь в інтернеті. Для цього потрібно зареєструватися на одному із сайтів для самостійних мандрівників, де люди з різних куточків планети пропонують нічліг у своїх оселях абсолютно безкоштовно. Серед таких сервісів: hospitalityclub.org, belodged.com, couchsurfing.com, думаю, є й інші. Особисто я вже кілька років користуюся сайтом всесвітньої гостинності couchsurfing.com (раніше користувалася hospitalityclub.org). За допомогою такого сервісу я ночувала в Індії, Узбекистані, Туреччині, Грузії, Молдові та інших країнах. До мене приїздили французи, чехи, українці з різних міст і містечок. І крім безкоштовного нічлігу, цей спосіб дарує людям незабутнє спілкування, а часто й нових друзів.
Переваги:
- ви заздалегідь знаєте, де будете ночувати;
- жити будете, як правило, у хороших умовах з усіма зручностями, цілком ймовірно, що вас нагодують чи проведуть вам екскурсію містом;
- побачите, як живуть місцеві мешканці, зануритеся в їхній побут, дізнаєтеся більше про країну;
- знайдете нових друзів.


У Кишиневі моїм хостом був Файсал із Пакестану. Дуже гостинний господар, розповів багато цікавого про свою Батьківщину та приготував національну страву.

Недоліки:
- спосіб не підходить тим, хто не любить багато спілкуватися або ж зловживати гостинністю незнайомих людей;
- сервіс добре працює у великих містах, у маленьких знайти хоста (господаря, людину, яка запросить на нічліг) значно складніше або ж нереально;
- наперед не знаєте, з ким вам доведеться спілкуватися, чи зможете ви знайти спільну мову з новим знайомим (у мене такої проблеми ще не виникало);
- хост – не завжди відповідальна людина, у нього/неї можуть змінитися плани, і він/вона не зможе вас прийняти в останній момент (один раз в мене був такий випадок). Щоб уникнути такої неприємності, шукайте одразу декількох хостів в одному місті;
- може виникнути мовний бар‘єр (але для винахідливих людей це не проблема).
Яким же чином шукати нічліг за допомогою каучсерфінгу і як поводити вдома у хоста, поговоримо в одній із майбутніх публікацій.

Гостинні мешканці
Ще один варіант – скористатися гостинністю звичайних місцевих мешканців, які нічого не знають про каучсерфінг. Найпростіше це зробити, якщо ви подорожуєте автостопом. Часто буває, що водій, який підвозить вас, сам запропонує нічліг, якщо його пункт призначення збігається з вашим.
Якщо ж ви достатньо сміливі і добре порозумілися з водієм, можете самі запитати у нього про послугу. Але будьте ввічливими і не будьте нав‘язливими.
Коли ви приїхали під вечір у маленьке містечко чи селище, можете розпитати у людей на вулиці, де можна переночувати безкоштовно у цьому прекрасному місці. Цілком ймовірно, що один із перехожих запросить вас до себе.


У турецькому регіоні Каппадокія місцеві мешканці запросили пожити у такому старовинному скельному будиночку, який тепер використовують як господарське приміщення. Дуже цікава та екзотична ночівля!

А в деяких випадках навіть просити чи питати не доведеться. Наприклад, якщо одразу ж кидається в очі, що ви – іноземець (білошкіра людина в Азії), з великим рюкзаком, ще й подорожуєте без попутників, то, до прикладу, в Киргизії, Індонезії, Грузії, в деяких регіонах Туреччини люди вам самі запропонують нічліг. У мене та моїх знайомих мандрівників такі випадки траплялися неодноразово. Але здебільшого люди відкритіші і гостинніші саме в маленьких населених пунктах, особливо в багатьох країнах Азії.
Українцю в Україні чи Молдові таким способом знайти нічліг буде важче, але українцю в Туреччині чи французу в Україні – простіше. Тут спрацьовують два моменти – цікавість і доброта. Мовляв, ви приїхали здалеку, голодний-холодний, нічого не знаєте. До того ж цікаво поспілкуватися з іноземцем, дізнатися, як там, в далекій країні.

Дійте оригінально
Якщо жоден з перерахованих випадків не підійшов, спробуйте діяти нестандартно. Наприклад, один мій знайомий, не знайшовши нічліг в одному з турецьких міст на Середземноморському узбережжі, стояв на центральній вулиці з табличкою. На ній було написано турецькою (допомогли місцеві), що він – мандрівник і шукає нічліг. Спрацювало.
Також можна спробувати вписатися у церкві, монастирі, мечеті, туристичному клубі, на вокзалі тощо. Якщо зовсім скрутна ситуація, можна попроситися в готель, пояснити, що вам немає де ночувати, а в кишені мало грошей. Можливо, вас впишуть дешевше.


Якщо кращого варіанту не знайшли, можна переночувати в аеропорту чи на вокзалі.

Можна попроситися на нічліг і замість плати запропонувати виконати якусь роботу (прибрати, приготувати їсти тощо).
А головне у будь-якій подорожі – налаштуватися на позитив і вірити, що навколо вас добрі люди, які хочуть вам допомогти. І водночас допомагати іншим!   
Читайте також, яких правил слід дотримуватися, щоб самостійна подорож була безпечною.

Коментарі:

максим 22.02.2016 09:44

Дякую за чудові поради. Не приходилося подорожувати за кордоном, але в усіх місцях на землі мандрівник має дбати про свою безпеку та здоров"я.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую