ye-logo.v1.2

Подорожуємо світом. Грузія: поблукати нічним Тбілісі, піднятися до високогірних озер і спуститися під землю

Туризм 6479
Сергій Зисько привіз із Грузії не лише гарні враження, а й чудові фотографії
Сергій Зисько привіз із Грузії не лише гарні враження, а й чудові фотографії. Фото: Сергія Зиська

Своїми враженнями від мандрівки Грузією поділився хмельничанин Сергій Зисько.

 Сергій Зисько – веломандрівник та фотограф. Нещодавно він повернувся із Грузії, куди їздив разом із друзями, щоб розвідати обстановку і подивитися деякі місцеві цікавинки. «Розвідка» вдалася на славу - хмельничанин побачив багато цікавих місць і ще більше запланував відвідати у майбутньому. А оскільки він – ще й майстер пейзажної фотографії, то свої враження передає іншим завдяки гарним світлинам.

- Сергію, ти стільки гарних фотографій зробив у Грузії. Складається враження, що ти довго там був.

- Насправді трохи більше тижня.

- Як же тобі вдалося стільки всього побачити?

- Річ у тім, що ми взяли авто на прокат, а тому були дуже мобільні, не залежали від громадського транспорту чи різних обставин. Спланували маршрут і пересувалися від місця до місця. Авто замовили ще в Україні через інтернет, воно чекало на нас вже в аеропорту, і там же ми його залишилися перед вильотом додому.


Батумі - сучасний грузинський курорт.

- Скільки коштує оренда автомобіля у Грузії?

- По-різному. Залежно від автомобіля. Близько 30-40 доларів на добу. Ми брали повнопривідний джип, щоб пересуватися у горах. Але виявилося, що навіть у високогірних районах дороги дуже хороші. Єдине, що спершу викликало незручність, так це напружений трафік і специфічна культура водіння грузинів (вони ганять на високій швидкості, пішоходів не пропускають, паркуються на тротуарах). Але коли виїхали з Тбілісі, то стало легше.


Інгурське водосховище.

- Якщо ми заговорили про ціни, то розкажи, будь ласка, за скільки можна долетіти до Грузії?

- Я летів Грузинськими авіалініями з Києва у Тбілісі, мені квиток туди-назад обійшовся у 5700 грн, але купував його за місць до вильоту. Чим раніше це робити, тим дешевше буде. Наприклад, одні знайомі купили за кілька місяців до вильоту за 3000 грн.


Місто Местіа, регіон Сванетія.

- А ціни на житло, харчування?

- Ліжко у хостелі обходиться у 150-200 грн за ніч. Ціну на їжу приблизно такі ж, к у нас. Можна поснідати пиріжком з кавою за 10 грн, а можна посидіти у ресторані із шашликом за 100-300 грн. Можливо, у туристичних місцях ціни трохи вищі. Однак усюди, де б ми не їли, готували дуже добре.


Кавказькі гори надзвичайно вразили хмельничанина.

- А місцеве населення все ще приязно ставиться до українців (за часів президентства у нас друга Саакашвілі Ющенка подорожні з України викликали у грузинів неймовірну радість і захоплення, на чому переконалася на власні очі – прим. авт.)?

- Так. У Грузії взагалі привітні люди, вони розуміють, що туристи привозять гроші, ставляться дуже гостинно. А коли дізнавалися, що ми з України, то раділи. У Грузії багато туристів, і з далеких країн, наприклад, з Америки чи Японії, та й українців і росіян чимало.


Сванські вежі - історичні пам'ятки Сванетії.

- Складається враження, що Грузія – надзвичайно зручна і привітна країна для мандрівників.

- Так. Туристичні місця добре облаштовані, старовинні будівлі відреставровані, дороги дуже хороші. Жодного разу у нас не було проблем із пошуком ночівлі чи ще чимось. Але за показною красою і блиском туристичних місць можна побачити і бідні села, обдерті халупи.


"Двоголова" гора Ушба.

- Що тобі сподобалося у Грузії найбільше?

- Гори. Ми були у Кавказьких горах в місцевості Сванетія, це щось неймовірне. Цігори не схожі на Карпати. Підіймаєшся на висоту у 2700 метрів, а там ще багато різної рослинності, і ще вище – засніжені вершини.
Також дуже сподобався нічний Тбілісі, так гарно там продумана ілюмінація. Та й не тільки у столиці. У різних містах історичні будівлі, архітектурні пам’ятки, мости та інші об’єкти дуже гарно підсвічуються вночі. Навіть усі кожна сванська башта у Местіа (а це на висоті 1500 м, у горах) гарно освітлена вночі.


Тбілісі уночі.

- Повернувшись з Грузії, ти по гарячим слідам взяв участь у грузинському фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки» і ще й посів друге місце…

- Так, у мене було буквально декілька днів до завершення конкурсу. Обрав близько 60 найгарніших фотографій, обробив їх і завантажив на Вікісховище. Були деякі труднощі з пошуком назв об’єктів, адже у грузинської мови власний алфавіт, не схожий на жоден інший.


Панорама храму Метехі у Тбілісі - переможне фото Сергія Зиська.

- Сподівався на перемогу?

- Якщо чесно, то так. Думав, що потраплю у ТОП-10 і саме з цим фото (панорама храму Метехі у Тбілісі – прим. авт.).

І на останок Сергій Зисько склав ТОП-5 місць, які йому найбільше сподобалися із побаченого у Грузії. Їх він рекомендує до відвідин.

Читайте також: Чому Грузія — рай для мандрівників: п'ять цікавих місць і п'ять бонусів.

Що подивитися у Грузії: ТОП-5 від Сергія Зиська

1. Местія та околиці.

У першу чергу, мандрівник радить відвідати містечко Местія, що є адміністративним центром історичного регіону Верхня Сванетія, та його мальовничі гірські околиці. Місто прикрашають височенні кам’яні башти (їх будували місцеві мешканці на своїх подвір’ях у давнину, з яких причин – досі існує декілька версій).

Просто у місті можна насолоджуватися гірськими краєвидами, а можна піднятися до підніжжя двоголової гори Ушби, помилуватися льодовиком Чааладі чи сходити до високогірних озер Корульді.

2. Печера Прометея.

Печера Куміставі або, як її ще називають, печера Прометея, розташована неподалік міста Цхалтубо (найближче велике місто - Кутаїсі). За легендами, античний герой Прометей був прикутий до гір десь у цьому районі...

«Це дуже гарне і атмосферне місце. Для туристів вимощена доріжка, грає легка музика та переливається світло різних відтінків, дуже гарно», - каже Сергій.

3. Старий Тбілісі.

Вузькі покручені вулички, які деруться вгору, могутня фортеця Нарікала, що нависає над містом, річка Кура та її каньйон, найстаріший квартал міста Абанотубані та багато іншого.

«Тбілісі – дуже гарне місто, а особливо вночі, коли підсвічуються мости, будинки. Гарно дивитися на місто з висоти, наприклад, від фортеці», - каже мандрівник.

4. Батумі.

Сучасний курорт, який не перестає будуватися і розростатися. Скляні хмарочоси, розкішні готелі, оригінальні скульптури, облаштована набережна і тепле Чорне море. Однак крім розкоші сучасного курорту у Батумі можна побачити й інший колорит – старі обшарпані будиночки, ретроавтівки і навіть щось схоже на трущоби.

5. Уплісцихе.

Уплісцихе – одне з перших печерних міст на території Грузії. Розташоване у мальовничій місцевості поблизу від міста Горі. Місто висічене у скелі над річкою Кура. Від нього відкриваються чудові краєвиди на навколишню місцевість.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую