ye-logo.v1.2

Африка на колесах. Хмельничани вирушають у автоекспедицію до Кейптауна

Туризм 5298
Олена та В
Олена та В'ячеслав затіяли грандіозну подорож Африкою. Фото: з архіву мандрівника

Від трьох до шести місяців мандрівники планують дістатися до Південно-Африканської Республіки, відвідавши на шляху близько 20 країн.

 В‘ячеслав Кравчук – хмельничанин, який зараз більшість часу проводить у Братиславі, де керує створеною ним ІТ-компанією, або ж у подорожах. Він відвідав близько 40 країн, а мріє побувати у всіх! Зараз В‘ячеслав готується до грандіозної мандрівки – автоекспедиції Хмельницький – Кейптаун. Разом з подругою Оленою Садомою мандрівник планує проїхатися на автівці західним узбережжям Африки і дістатися до Південно-Африканської Республіки.

- В‘ячеславе, як давно ви почали подорожувати?

- За кордон вперше потрапив у 2007 році. Це була поїздка у США за студентською програмою Work&Travel. Потім часто їздив кудись по роботі. А в останні роки зрозумів, що в світі є багато країн, і щоб їх усі побачити, треба прискорюватися. Став свідоміше підходити до подорожей, планувати.

- Де вже встигли побувати?

- Якщо рахувати за списком ООН, то це 41 країна. Це США, багато країн Європи, Близький Схід, Південно-Східна Азія.

- А яка з мандрівок була найяскравішою?

- Зараз важко згадати все, кожна подорож має свій шарм. А найкраще запам‘ятовується остання. Так, нещодавно я відвідав Східний Тимор – невеличку країну в Океанії. Її відвідують лише 20 тисяч іноземців на рік, а тому вона не зіпсована туристами, дуже екзотична. Та й ти – екзотика для місцевого населення. Там у мене був цікавий випадок. Заздалегідь забронював собі житло, а потім виявилося, що воно розташовується на території мексиканського консульства. Таким чином я ночував у консульстві, ще й познайомився з консулом Мексики у Східному Тиморі.

- Нещодавно на своїй сторінці у фейсбуці ви описували мандрівку разом з батьком, коли ви проїхалися тисячу кілометрів на мотоциклах по В‘єтнаму. Це ваша єдина спільна подорож?

- Із великих – поки що так. Якось задумався, що коли ми покидаємо батьківський дім, більшість часу, проведеного з батьками, вже позаду. Добре, коли є нагода побути знову разом, в іншому контексті, в далині від повсякденних турбот. А якщо ще виходить поєднати це з хобі! На щастя, мій батько також любить подорожі і техніку. Таким чином ця поїздка була втіленням усього хорошого, що можна втілити.

Разом з батьком В'ячеслав здійснив захопливу подорож В'єтнамом.

- Скоро ви вирушаєте у подорож до Кейптауна. Її можна назвати авантюрою для вас чи це звичайна мандрівка?

- Так, це авантюра. Звісно, багато людей відвідують Африку, і вона не така небезпечна, як прийнято вважати. Але неочікувані моменти будуть обов‘язково.

У мандрівках зустрічаєш цікавих людей. Йорданський бедуїн Рашид мав цікаву мету – не закінчити школу. І він її досяг!

- Ви бували в Африці до цього?

- Лише один раз у Танзанії.

- А скільки країн плануєте відвідати цього разу?

- Близько 20. Усе залежить від віз, адже більшість із них будуть робитися під час подорожі. Як виявилося, у більшість африканських країн українцям потрібні візи.

Приблизний маршрут експедиції в Африку.

- А за скільки часу плануєте здійснити експедицію?

- Тут також важко передбачити заздалегідь. Через ті ж самі візи, погодні умови, інші несподіванки. Наприклад, під час сезону дощів дорогу може розмити. Виділяємо від трьох до шести місяців. Якщо справимося швидко, назад поїдемо східним узбережжям. Якщо ні – машину відправимо контейнером додому, а самі полетимо на літаку.

Сингапурські хмарочоси.

- Мабуть, така мандрівка потребує суттєвої підготовки?

- Так, підготовка почалася задовго до подорожі. По-перше, це планування маршруту і отримання віз. По-друге, підготовка машини. Адже ми не можемо собі дозволити часто ремонтувати її, вона має бути у хорошому стані. По-третє, це владнання робочих моментів, щоб компанія могла продовжувати роботу за нашої відсутності (В‘ячеслав та Олена працюють разом – прим. авт.). Також це багато інших моментів: інформація, їжа, медицина, щеплення.
Крім того, ми плануємо вести відеоблог та знімати документальний фільм. Це нова сфера для нас (до цього знімали лише короткі відео), а тому треба підготуватися.

На колоритному східному ринку у столиці Катару – Досі.

- Ваші рідні, друзі не відмовляють вас від поїздки?

- Мама переживає, але друзі підтримують затію, не панікують. Небезпеки можливі в подорожі, але ми будемо намагатися оминути їх.

У Єрусалимі.

- Що ви очікуєте від цієї мандрівки?

- Доїхати до Кейптауна. А так, намагаюся не ставити конкретні плани, краще залишити місце для несподіванок.


В'єтнамські діти.

- Що вам найбільше подобається у подорожах?

- Можливість пізнати себе, подивитися на себе з іншого боку, в нових умовах, а також познайомитися з новими культурами, розширити свій кругозір. Подорожі допомагають цінувати те, що маєш, та відкрито ставитися до того, що є в світі.


«Впускаючи в себе щось нове і невідоме, ми стаємо цікавішими іншим», - переконаний мандрівник.

В‘ячеслав Кравчук та Олена Садома запланували свій виїзд із Хмельницького на 19 травня. Усі охочі зможуть провести їх на майдані Незалежності. Стежте за новинами експедиції «Хмельницький - Кейптаун» на сторінці В'ячеслава у фейсбуці та в Інстаграм, а також на ютуб-каналі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую