ye-logo.v1.2

Десять днів у райському куточку Індії

Туризм 2438
Тут є все для відпочинку: лежаки, парасолі, матраци і навіть рушники
Тут є все для відпочинку: лежаки, парасолі, матраци і навіть рушники. Фото: надані представниками курортного комплексу

Українські журналісти випробували цілющу силу аюрведи

Аюрведа — давня медична наука, яка була розроблена в Індії тисячі років тому. Це — наука про здоров’я і довголіття. У перекладі «аюр» — «життя», «веда» — «наука», тобто «наука життя». Згідно з аюрведою, Всесвіт, і людина зокрема, складаються з п’яти основних елементів: ефіру, повітря, вогню, води та землі. У людському тілі вони проявляються як три фундаментальні життєві сили, або доши, й керують усіма його біологічними, психологічними та фізичними функціями. Вата (ефір та повітря) відповідає за процеси дихання, кровообігу, діяльність м’язів, нервові імпульси. Пітта (вогонь та вода) керує обміном речовин і травленням. Капха (вода та земля) – це кістки, м’язи, сухожилля та баланс рідини в тілі. За цими трьома основними типами конституції тіла фахівець з аюрведи визначає, хто є хто, беручи до уваги саме «життєві сили» людини, й залежно від того, яка доша переважає, призначає відповідний курс терапії. Лікування полягає у відновленні життєвої енергії (прани), за допомогою якої людина самостійно перемагає хвороби. Відбувається найсильніша детоксикація та «перезавантаження» організму, в результаті чого тілу повертається молодість, а свідомості – спокій. Методики аюрведи допомагають схуднути, зміцнити імунітет, зняти стрес, поліпшити настрій, повернути розтрачену енергію, відчути себе молодим, красивим, духовно наповненим. Зародилася ведична медицина п’ять тисяч років тому в Кералі, на півдні Індії. І сьогодні саме тут розташовано багато спеціалізованих оздоровчих центрів. Нещодавно завдяки Українському журналістському фонду у Кералі побували українські журналісти й на собі переконалися, наскільки цілющими є методики аюрведи.

У кого яка доша?

Зупинилися українці в одному з найвідоміших та найбільших аюрведичних центрів на березі Аравійського моря — курортному комплексі «Дослідницький інститут і аюрведична клініка Somatheeram». Цей комплекс має статус медичного закладу, отримав акредитацію NABH (Національна рада з акредитації клінік та установ). Торік Somatheeram вшосте отримав нагороду від влади Керали і втретє – від уряду Індії як найкращий аюрведичний курорт. Уся територія курорту потопає в зелені і квітах. До речі, він має свій ботанічний сад, де вирощують усі трави для лікування.

Методики аюрведи допомагають схуднути, зміцнити імунітет, зняти стрес, поліпшити настрій, повернути розтрачену енергію, відчути себе молодим, красивим, духовно наповненим

Журналістів з України зустріла лікар Сіна. Вона розповіла історію аюрведи, пояснила, що принцип аюрведи — з’єднувати тілесне, ментальне, духовне, емоційне. Кожен з гостей заповнив анкету та побував на прийомі у лікаря. Не обійшлося і без звичних вимірювань пульсу, тиску, температури та не зовсім звичних запитань про здоров’я тіла, розуму, емоцій, про стосунки в родині, сферу діяльності і навіть мрії. А ось щодо діагнозів... Виявляється, те, що у нас називають хворобою, в аюрведі вже четверта стадія хвороби. І лікують не наслідок, а шукають причину. Приміром, до лікаря слід йти не тоді, коли, приміром, уже болять суглоби чи мучать закрепи, а коли помічаєте, що в характері з’являлася злість чи заздрість, жага до багатства.

Після анкетування, огляду й бесіди з лікарем — призначення лікування. Однак лікування — це не звичні для нас пігулки, уколи й крапельниці. В аюрведі не застосовують ніякої «хімії», тільки рослинні препарати. З методик — різні види масажу, йога, дієта, процедури очищення.

На пляж можна потрапити, спустившись ліфтом. Тут є все для відпочинку: лежаки, парасолі, матраци і навіть рушники.

І без м’яса

Ну, куди ж без дієти? В аюрведі м’ясних страв немає. Тож довелося усім стати вегетаріанцями. Але й вегетаріанська дієта підбиралася індивідуально, залежно від балансу дош і запиту. До нової їжі звикали кілька днів. Спершу обирали відомі: рис, помідори, огірки. Потім все ж наважились скуштувати й інше. І багато що сподобалося! Адже аюрведичне харчування — це не якісь конкретні страви, спосіб приготування. Продукти готують таким чином, щоб вони найкраще сприяли травленню. Тож не було ані смаженого, ані печеного. А усе — парене. На десерт — різні фрукти. І обов'язково — гаряча вода, як називають там трав'яні чаї. Головне — після такої їжі відчуваєш легкість.

Згідно з аюрведою, Всесвіт, і людина зокрема, складаються з п’яти основних елементів: ефіру, повітря, вогню, води та землі.

Купання у морі та екскурсії

Проте не лише лікуванням були заповнені наші дні. Знаходився час і на купання у морі, і на цікаві подорожі. Лікувальний центр, де відпочивали українські журналісти, розташований на морському узбережжі. Хоч в Індії пляжі загальні, але курортний комплекс мав свій шматочок пляжу. На пляж можна потрапити, спустившись ліфтом. Тут є все для відпочинку: лежаки, парасолі, матраци і навіть рушники. Також можна було поплавати у басейні, розташованому на території курорту.

Делегація Українського журналістського фонду під час перебування в аюрведичному центрі, разом із адміністрацією та лікарями закладу.

Крім того, побувати на екскурсіях: відвідати місто Тривандрум чи містечко Кавалам. Ну і, звісно, як з будь-якої подорожі, додому усі везуть сувеніри. Крім популярних магнітиків, ми ще везли спеції й чаї, якими славиться Індія. А ще — чудовий настрій, купу вражень та новий погляд на систему свого тіла й організму в цілому.

Наталя ВОЙЦЕХІВСЬКА.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую