ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Які архітектурні пам’ятки в Кам’янці-Подільському відреставрують за державний кошт

Туризм 4737
За тиждень-два розпочнуться протиаварійні та реставраційно-ремонтні роботи на мурах Руської брами
За тиждень-два розпочнуться протиаварійні та реставраційно-ремонтні роботи на мурах Руської брами . Фото: з архіву НІАЗ "Кам'янець"

З держказни виділили понад мільйон гривень.

Три об’єкти пам’яток архітектури Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» реставруватимуть цьогоріч за рахунок коштів державного бюджету. Міністерство культури України, до сфери управління якого належить НІАЗ «Кам’янець», виділило один мільйон 400 тисяч гривень на реставрацію мурів Руської брами, Гончарської та Ковальської башт.

«Продовжуємо реставраційні роботи, які розпочали ще в минулі роки, на Гончарській башті та на Ковальській №3, що поблизу сходів Фаренгольца. Ці об’єкти розпочали відновлювати декілька років тому також за державний кошт. Зважаючи на їх аварійний стан вони потребували першочергового проведення реставраційних робіт. Торік на Ковальській башті №3 Нижньої польської брами повністю відновили гонтовий дах, а на фасадах Гончарської башти виконали реставраційно-ремонтні роботи. Останню, до речі, також перекрили позаминулого року, повністю замінили гонтовий дах, який був вистелений ще в 1967 році і вже потребував відновлення. Тоді ж відновили стіну північного фасадну стіну Замкового мосту», - розповідає Василь Фенцур, директор НІАЗ «Кам’янець».

  

Продовжиться реставрація на Гончарській башті та на Ковальській №3.

Додає, що за тиждень-два також розпочнуться протиаварійні та реставраційно-ремонтні роботи на мурах Руської брами – пам’ятки XVI – XVIII століття. Тут планують виконати роботи по відновленню прибережної башти та оборонних мурів з бійницями.

 

Руська брама - одна з улюблених туристичних локацій в місті.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую