ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Кам’янець-Подільська фортеця засяє по-новому

Туризм 6456
Ось так сяяла фортеця у 2013 році
Ось так сяяла фортеця у 2013 році. Фото: zamkovyi.livejournal.com

Підсвічуватиметься також каньйон і південний бік замку.

Над модернізацією існуючої підсвітки Старого замку, що у Кам’янці-Подільському, вже працюють фахівці. Сам проєкт заплановано здати до початку туристичного сезону, а представити його візуалізацію кам’янчанам і гостям міста – 30 квітня. Про це повідомляє пресслужба Кам’янець-Подільської міської ради.

«Місяць тому наявну підсвітку було передано на баланс музею. Вона вже відпрацювала свої ресурси і потребує модернізації, - говорить директор Кам'янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба. - Ми вирішили змінити концепцію старої підсвітки. Це рішення було прийнято не в один момент. Декілька років тому у Кам’янці перебувала польська делегація, яку очолили співробітники Національного інституту культурної спадщини. Вони зауважили, що комплекс Старого і Нового замку сам по собі є цінною пам’яткою. І головне завдання підсвітки – показати об’єкт у всій своїй красі. За пів року ними було розроблено рекомендації, за якими ми сьогодні і працюємо».

Модернізація замку передбачає відсутність яскравих кольорів, лише різні відтінки білого. Підсвічуватиметься також каньйон і вперше - південний бік замку. При цьому використовуватиметься зовсім інший, енергоефективний тип прожекторів.

Результатом стане зменшення споживання електроенергії в чотири рази. Вартість проєкту – 300 тисяч гривень. Оплатить ці витрати музей.

Читайте також: У Кам’янці-Подільському продовжують відновлювати аварійний мур фортеці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую