ye-logo.v1.2

Бандури, природа та замки: як творці «Орла і Решки» мандрували Хмельниччиною

Туризм 4988
Окрім відвідування замків, мандрівники розпитували місцевих мешканців, що ще можна подивитися дорогою
Окрім відвідування замків, мандрівники розпитували місцевих мешканців, що ще можна подивитися дорогою. Фото: скрін з відео

Третій сезон тревел-проекту «Вдома краще. Замки України-1» розпочали з нашого краю.

Український ведучий та мандрівник, один з творців проєкту «Орел і Решка» Женя Синельников, який восени минулого року відвідував Хмельницький та розповів у своєму тревел-шоу «Вдома краще» про туристичний потенціал нашого міста, знову мандрує Україною. У третьому сезоні «Вдома краще. Замки України-1», який стартував учора, Євген разом з командою розпочав автомобільну подорож саме з Хмельниччини.

Окрім відвідування замків, мандрівники розпитували місцевих мешканців, що можна подивитися дорогою, окрім фортифікаційних споруд. Відтак, відвідали не лише Меджибізьку та Кам’янець-Подільську фортеці, а зазирнули до Сутковець подивитися на оборонну церкву-фортецю, шукали Кармалюкове крісло на Летичівщині, фотографувалися біля Маліївецького водоспаду та познайомилися з унікальним майстром…

На початку подорожі, дорогою до Меджибожа, де мандрівників неабияк вразили реставрація, розкопки та давні експонати, Євген відвідав Летичівський рибний ринок та смакував на камеру смаженою ікрою.

Саме на ринку продавчині порадили йому пошукати Кармалюкове крісло – однойменне урочище та камінь, на якому, кажуть, сидів Устим та збирав дань з торговців, які мандрували тим шляхом. Тут і досі Кармалюка вважають героєм, який боровся з панами та захищав бідних, хоча науковці давно довели, що був він розбійник-розбійником і грабував саме селян…

Після кількох годин поїздок берегами Південного Бугу неподалік села Кудинка, мандрівники так і не потрапили до Кармалюкового крісла, висіченого у скалі, але були вражені природою: річка з кам’яними порогами їх зачарувала.

Вразив мандрівників і візит до села Бахматівці, що в Хмельницькому районі, де вони познайомилися з унікальним майстром, який виготовляє… бандури.

В селі Бахматівці мандрівники познайомилися з унікальним майстром, який виготовляє… бандури. Фото: скрін з відео 

«Нехай вас не бентежать облуплені стіни. Тут в прямому сенсі створюється музика», - сказав Євген, знайомлячи глядачів з Ігорем, майстром-самоуком, який, не маючи ані музичної освіти, ані належних умов для роботи, виготовляє ці музичні інструменти. Майстер зізнався, що не може цього пояснити, але він відчуває музику, і його бандури звучать не лише в Україні, а й у світі. «Я хочу просто працювати», - каже чоловік, розповідаючи скільки свого часу йому наобіцяли підтримки від влади, адже він виготовляє інструменти для державних музичних закладів. Але… так і досі залишається наодинці, роблячи бандури на колінах в прямому сенсі цього слова…

Здивували мандрівників і Сутківці, хоч усередину відомої пам’ятки – Покровської церкви-фортеці XV століття, їм так і не вдалося потрапити.

Звісно ж, відвідав тревел-блогер і Кам’янець та його Старий замок. А ще встиг познайомитися з кам’янчанином Андрієм Зайцем, який організував в місті міжнародний кінофестиваль, та послухати про місцеву історію від гіда Анастасії Донець. І, куди ж без цього, спробувати місцеві розваги, які пропонують туристам: сплав каньйоном річки Смотрич та екстрим-поїздку на броньованій розвідувально-дозорній машині...

Що сподобалося Синельникову, а що, може, ні, які враження залишила мандрівка Хмельниччиною, що здивувало найбільше – дивіться у відео.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую