ye-logo.v1.2

Назад у минуле: хмельничанам покажуть 3D-моделі старовинних будівель міста

Туризм 1247
Історичні будівлі можна буде побачити у 3D
Історичні будівлі можна буде побачити у 3D. Фото: надане Сергієм Єсюніним

Презентують своєрідну «Машину часу» на День міста.

Агенція розвитку міста Хмельницького анонсувала появу нового туристично-освітнього проєкту «Машина часу». За ідеєю, в обласному центрі встановлять конструкцію, куди хмельничани та гості зможуть зайти та на спеціальному екрані побачити 3D-модель міста. Зокрема, представлять зобреження декількох старовинних будівель Хмельницького у різні часові проміжки.

«Коли проводили дослідження для написання коміксу «Таємниці Хмельвіля», зрозуміли, що містяни цікавляться історією міста, але мало її знають. Власне і сам комікс був створений для того аби детальніше пояснити цю історію, адже архівні матеріали не є загальнодоступними. Тепер логічним продовженням став проєкт «Машина часу» - це інтерактивна просторово-часова 3D-модель міста Хмельницького» - розповідає головний фахівець Агенції розвитку Хмельницького Тетяна Рожок.

За її словами, буде зображено 16 історичних будівель міста, про кожну з яких розроблять історичний аудіоролик. Цей аудіогід буде польською, українською та англійською мовами.

Як виглядатиме "Машина часу", поки не розповідають
Хмельмен долучається до реалізації проєкту

«Наш проєкт можна порівняти із комп’ютерною грою в стилі стратегії. У центрі Хмельницького стоятиме «Машина часу», всередині якої буде екран. Зображення можна буде покрутити, обрати дату від початку заснування міста і до сьогоднішнього дня, перемикнути на різні періоди, роздивитись будівлі. Таким чином простежувати, як місто змінювалось. Наш задум виконує своєрідну освітню місію і міг би мати розвиток у туристичні і освітній сфері», - розповіла архітектора та співкоординатор проєкту Олена Джула-Райфшнайдер.

Із 16 споруд, які містяни зможуть побачити у різні періоди свого існування, шість знищені повністю. Більшість із них зруйнували в період Другої світової війни.

Презентують «Машину часу» на День міста – 26 вересня. Розташовуватиметься конструкція на площі біля кінотеатру Шевченка. Який матиме вигляд ця споруда, поки не розголошують, але зайти і подивитись як виглядали конкретні споруди у різні часові проміжки, зможе безкоштовно кожен охочий.

Тетяна Рожок розповідає, що загальна вартість проєкту 800 тисяч гривень. З них 600 тисяч гривень фінансує Український культурний фонд, решту – бюджет міста.

Читайте також:  У Хмельницькому завершують малювати новий мурал

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую