ye-logo.v1.2

П’ять туристичних місць в Хмельницькому, які радить відвідати гід

Туризм 15017
21 лютого у світі відзначають День екскурсовода
21 лютого у світі відзначають День екскурсовода. Фото: автора

Хмельницький цікавий туристу, якщо його вміло подати, каже екскурсовод.

Через тривалий карантин внутрішній туризм зазнав трансформацій. Туристи стали більше подорожувати у межах країни та дізнаватися про цікавинки рідного краю. Не оминає увагу мандрівників і Хмельницький. Як зазначають місцеві екскурсоводи, останнім часом до нашого міста почали систематично приїздити на екскурсії туристи з сусідніх обласних центрів.

Єдиний в Україні музей фотомистецтва, монотеатр, школа іконопису, металеві скульптури Миколи Мазура, рідкісний пам’ятник барону Мюнхгаузену стали ексклюзивними туристичними візитівками Хмельницького. Подібними «унікальними» об’єктами зазвичай і зацікавлюють туристів екскурсоводи, демонструючи незвичні та яскраві туристичні родзинки міста. Однак у кожного гіда є й свої улюблені місця, які для них особливі. Напередодні Всесвітнього дня екскурсовода, який щорічно відзначають 21 лютого, сайт «Є» вирішив запитати про такі локації у Хмельницькому в місцевого краєзнавця та гіда Ігоря Байдака.

Топ-5 місць у Хмельницькому, які варто відвідати туристу за версією екскурсовода Ігоря Байдака:

  • Парк Чекмана

За словами краєзнавця, не можна оминути увагою, особливо у весняно-літній період, – хмельницький центральний парк. Він є виграшним у порівнянні з парками багатьох сусідніх обласних центрів, оскільки поруч є річка. Людей приваблює наявність екскурсій на кораблику та прогулянка набережною. Є й інші «фішки» парку Чекмана. Серед них – зоокуточок, металеві фігури Миколи Мазура.

«Єдине, що залишається повернути – зруйнований фонтан на вході у парк, який був довгий час символом нашого міста. Він комплексно входив разом з містком, чашами у єдину композицію. Колись це була візитівка Хмельницького, всі робили фото на його фоні. Зараз на його місці встановлений камінь. Моя мрія – відсунути той камінь і відновити фонтан», - говорить хмельницький краєзнавець.

Парк імені Михайла Чекмана є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення з 70 років минулого століття.

Камінь встановлений на місці першого поселення, з якого взяло початок місто. 

Раніше на місці каменю перед входом у парк був фонтан. Фото: з фейсбуку

 

  • Мистецький дворик

«Мистецький дворик» належить старовинній будівлі кінця ХІХ століття. Колись це був перший міський кінотеатр, а тепер тут діє дитяча музична школа №1 імені Миколи Мозгового. Розташувався дворик у внутрішньому подвір‘ї школи. Потрапити у нього можна через приміщення школи або через ворота з боку вулиці Проскурівського підпілля, які спеціально відчиняняють під час заходів. У затишній атмосфері під виноградними лозами тут проводять мистецькі заходи: музичні концерти, різноманітні презентації, кіно просто неба та багато іншого.

«Ми завжди з туристами заходимо у наш «Мистецький дворик», куди нас пускають без проблем. Там одна з найстаріших виноградних лоз нашого міста. Особливо атмосферно там стає, коли виноград достигає. В дворику прекрасна акустика, а ще там майже постійно звучить музика, адже працює музична школа», - говорить Ігор Байдак.

Мистецький дворик розташований на розі вулиць Проскурівського Підпілля та Проскурівської.

У теплу пору року тут регулярно відбуваються мистецькі події.

Особливого шарму дворику надає давня виноградна лоза.

  

  • Сквер біля театру Старицького

Ще одне затишне місце, яке на думку краєзнавця, може сподобатися туристу в Хмельницькому – невеликий сквер поруч із обласним театром імені Михайла Старицького на вулиці Соборній. За його словами, саме ця локація може стати місцем релаксу для мандрівника.

«Я себе там гарно почуваю. Ніби й центр міста, а кілька метрів у бік – і в же місце спокою. Особливо гарно в теплу пору, коли працюють фонтанчики», - говорить він.

Невеликий сквер поруч із обласним  музично-драматичним театром.

  

  • Алея закоханих

Алея розташована на вулиці Гагаріна, по один бік від неї – приміщення міської ради, по інший – будівля міського ДРАЦСу. Тут поміж багаторічними деревами встановлені декоративні лавки від хмельницьких майстрів.

«По-перше, на цій алеї живе дух наших майстрів, адже це все «хенд-мейд». По друге, навпроти цих лавочок видніється приміщення нашого ДРАЦСу, яке є одним з кращих в Україні. Також ми бачимо нашу міську раду, яка знаходиться в приміщенні колишнього Олексіївського реального училища, - зазначає Ігор Байдак. - Прогулюючись цією алею, ми бачимо прекрасну архітектуру міста, милуємося виробами наших майстрів і все це в комплексі створює гарний настрій».

Створення «Алеї закоханих» у Хмельницькому завершили наприкінці 2009 року.

 

  • Давній чорний горіх

На вулиці Пилипчука у Хмельницькому розташована ботанічна пам’ятка природи місцевого значення – чорний горіх. Дерево віком близько півтори сотні років є єдиним цієї породи у Хмельницькому.

Чорні горіхи можуть жити до двохсот років і сягати 50 метрів висотою, а їх плоди, листя і кора мають лікувальні властивості.

«Знаменитий чорний горіх знаходиться за стадіоном «Поділля». Він є унікальною пам’яткою природи – це єдине таке дерево у нас, росте воно там з кінця 19-го століття. З його плодів, кори, листя виготовляють чимало ліків, - говорить хмельницький гід. - Завжди по завершенню екскурсії ми з туристами беремося за це дерево, набираємося від нього сил та енергії».

Дерево росте на вулиці Пилипчука. Фото: wikipedia.org

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую