ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Різницьку башту в Кам’янці хочуть передати в оренду: що там планують зробити

Туризм 2398
Додатковою умовою для майбутнього орендаря є неухильне дотримання вимог законодавства про охорону культурної спадщини
Додатковою умовою для майбутнього орендаря є неухильне дотримання вимог законодавства про охорону культурної спадщини. Фото: rest.guru.ua

Фонд держмайна України проведе аукціон вже у квітні.

У Кам’янці-Подільському передадуть в оренду приміщення Різницької башти, яка є пам’яткою архітектури XVI століття. Про це йдеться на сайті Фонду державного майна України.

Зазначається, що 22 квітня має відбутися онлайн-аукціон з передачі майна в оренду строком на 5 років.

Як відомо, ця башта перебуває на балансі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам'янець», є пам’яткою архітектури та охороняється законом. Відтак, зазначають у фонді держмайна, додатковою умовою для майбутнього орендаря є неухильне дотримання вимог законодавства про охорону культурної спадщини та умов охоронного договору на пам’ятку.

«Раніше у цій башті була обладнана творча майстерня коваля. Наразі вона законсервована, - розповів сайту «Є» директор НІАЗ «Кам’янець» Василь Фенцур. – Зараз з’явився інвестор, це міська організація «Просвіта», яка має бажання утримувати об’єкт і хоче створити там музей ковальства міста».

Ще один об’єкт, який можуть передати найближчим часом в оренду, розташований на комплексі споруд Руської брами. Його хоче орендувати молодіжна спортивна організація. Аукціон буде оголошений найближчим часом.

Відомо, що Різницька башта башта побудована в кінці XVI століття і входила до системи фортифікаційних укріплень старого міста, захищаючи його зі східної сторони. Споруда кам’яна та квадратна у плані. З боку каньйону башта триярусна, а з боку міста – двоярусна.

Читайте також: Врятувати палац: як Маліївці перетворюють на арт-резиденцію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую