ye-logo.v1.2

Подорожуємо Хмельниччиною. На мистецькі вихідні – до палацу в Маліївцях

Туризм 4514
Туристам пропонують долучитися до події
Туристам пропонують долучитися до події. Фото: автора

На території старовинного палацу запланували дводенну програму.

У найближчі вихідні, 15-16 травня, у селі Маліївці на Дунаєвеччині триватимуть мистецькі дні. На території палацово-паркового комплексу Орловських організують одразу два пленери: один – для художників, інший – для флористів. Паралельно з цим виступатиме симфонічний ансамбль, а туристам влаштовуватимуть групові екскурсії.

Як розповідає голова громадської організації «Маліївецька спадщина» Анастасія Донець, основні активності заплановані на суботу.

«Художники з Кам’янця-Подільського, Хмельницького, Дунаєвець малюватимуть Маліївці. Ми попросимо залишити нам фотографії своїх робіт для майбутнього альбому. Ще кілька художників ми запросили окремо, щоб вони намалювали картини і залишили їх нам, - говорить Анастасія. – Об 11-ій годині в суботу розпочнеться інструментальний виступ. Концерт триватиме більше години. Звучатиме Бароко, Вівальді, сучасна музика в класичній обробці».

За словами активістки, щогодини набиратимуться групи на екскурсію. Вхід у палац буде безкоштовний.

«На пленері флористів можна буде побачити, як створюються витвори мистецтва з природніх матеріалів, які легко інтегруються в сучасний простір. Запланований благодійний продаж квітів – кожен зможе купити квітку і посадити її самостійно біля палацу, а флористи розкажуть, як це правильно зробити», - додає вона.

У палаці діятиме Маліївецький обласний історико-культурний музей.

У неділю художники завершуватимуть писати свої роботи. В цей час біля палацу звучатиме класична музика і далі триватимуть екскурсії.

«Вхід в палац будемо контролювати і впускати по черзі невеличкі групи з дотриманням карантинних норм. Ми ще додаємо активності, адже все залежить від погоди. І вже плануємо майбутні заходи. Протягом 18-19 червня організовуватимемо «Велику косовицю» - буде змагання на кращого косаря. Запрошуємо всіх з косами і мотокосами долучитися. Коситимемо два дні – у п’ятницю та суботу, а в неділю відпочиваємо. Зранку працюємо, ввечері виступи гуртів», - каже Анастасія.

Палац Орловських у Маліївцях, зведений у XVIII столітті, є пам’яткою національного значення.

Нагадаємо, практично 100 років (з 1921 року і до цього часу) хранителями палацу були медичні заклади. З 1945 року до наших днів у стінах будівлі існував дитячий санаторій. Власне, те, що тут не припиняло вирувати життя, і зберегло будівлю від занепаду та руйнування. Нещодавно санаторій, який десятиліттями був розташований в старовинному палаці, ліквідували. Будівлі ж вирішили дати нове життя.

Волонтери хочуть перетворити Маліївці на арт-резиденцію. Взимку вони розчищали від повалених дерев та чагарників старовинний парк і заготовляли дрова для опалювання палацу. Такі волонтерські толоки в Маліївцях привернули цікавість громадськості. Активісти виступили з пропозицією створити у стінах палацу заклад культури. Депутати ініціативу підтримали, проголосувавши за створення комунального закладу «Маліївецький обласний історико-культурний музей».

 

Протягом зими в Маліївцях відбулося декілька толок, під час яких волонтери наводили лад у парку.

Прибирати приїжджали звідусіль – Кам’янця, Хмельницького, Києва…

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую