ye-logo.v1.2

Над землею та під нею: що покажуть в Меджибожі під час марафону вечірніх екскурсій

Туризм 5253
Меджибіж можна буде побачити з 37-метрової висоти
Меджибіж можна буде побачити з 37-метрової висоти. Фото: з архіву

Відвідувачам покажуть фортецю не лише з висоти пташиного польоту, а й відкриють підземелля, де ведуться археологічні дослідження.

Завтра, 18 травня, до Всесвітнього дня музеїв у Меджибізькій фортеці проведуть марафон вечірніх екскурсій. Як зазначають в заповіднику, це буде унікальна можливість побачити цікавинки фортеці як над землею, так і під нею – в підземеллях, де наразі тривають розкопки та дослідження.

«Це буде марафон екскурсій, - розповідає Ігор Западенко, заступник директора історико-культурного заповідника «Межибіж». – Поки карантин, ми не маємо змоги повернутися до формату музейної ночі, як це було колись. Відвідувачів будемо приймати з шостої і до одинадцятої вечора. Кожна група відвідувачів отримає одразу три екскурсії на трьох різних локаціях, замість однієї звичайної. Швидкий темп, зміна екскурсоводів, багато цікавинок… Меджибіж можна буде побачити і над землею, і під землею».

Зокрема, під час екскурсій відвідувачі зможуть оглянути нову музейну експозицію «Меджибіж торговий», яка повертає на сто років назад – у часи містечка початку ХХ століття.

Ще одна екскурсія познайомить відвідувачів з Меджибожем та його околицями з оглядового майданчика Лицарської вежі.

«Це 37 метрів над Меджибожем, - каже Ігор Западенко. – Лицарська вежа - найвища споруда в усій околиці, з якої відкривається вигляд на кілометри довкола та звісно ж, на сам замок з висоти пташиного польоту».

А ще після тривалої перерви знов у цей вечір стануть доступними підземелля палацу Сенявських. Під час екскурсії до цих підвалів відвідувачі зможуть познайомитися і з археологічними дослідженнями, які там ведуться під час реставрації палацу. Тут можна буде ознайомитися і з періодом Київської Русі, Великого князівства Литовського, і часами Ренесансу на Поділлі XVI століття».

Після тривалої перерви знов у цей вечір стануть доступними підземелля палацу Сенявських. Фото: з архіву

До слова, Меджибізький замок наразі чи не єдиний в Україні, де йде така масштабна реставрація.

«Тож це унікальна можливість побачити такі дослідження і палац, яким він є наразі, - каже Ігор Западенко. – Адже мине кілька років і тут все зміниться. Звісно, буде збережена автентика, але наразі вона розкрита таким чином, що це справді унікальна можливість побачити секрети минулих століть».

Марафон екскурсій відбуватиметься з 18:00 до 23:00 18 травня.
Вартість квитків: дорослі 100 грн, школярі та студенти 40 грн, діти до 6 років безкоштовно. Усі екскурсії входять у вартість вхідного квитка.

Довідки за телефоном (096) 632-68-50.

Читайте також: На Дунаєвеччині волонтери рятують ще один історичний маєток

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую