ye-logo.v1.2

Пам’ятник туристу в Кам’янці-Подільському: цікаві факти про нього

Туризм 7528
Кажуть, що кожен, хто доторкнеться до пачки грошей, захованих у туриста в задній кишені шортів, неодмінно розбагатіє
Кажуть, що кожен, хто доторкнеться до пачки грошей, захованих у туриста в задній кишені шортів, неодмінно розбагатіє. Фото: з архіву

Звели пам’ятник туристу на площі у Старому місті поруч з міською ратушею у 2013 році.

Хмельниччина, без перебільшення, може похвалитися унікальними туристичними пам’ятками: оборонна церква-фортеця в Сутківцях кінця XIII-го – початку XIV-го столiть, палац в Самчиках з будиночком в китайському стилі та японською кімнатою, палац в Маліївцях з атлантами та мальовничим водоспадом… Лише Кам’янець-Подільський за кількістю архітектурних пам’яток займає третє місце в усій Україні після Львова та Києва. Саме тут, до речі, можна побачити пам’ятник туристу, який не лише вже встиг стати одним з символів Старого міста, а й обріс повір’ями.

Звели пам’ятник туристу на площі у Старому місті поруч з міською ратушею у 2013 році. Відкривали скульптуру урочисто, напередодні початку туристичного сезону в Кам’янці-Подільському.

Пам’ятник туристу зроблено з цілісного чорного заліза. Його висота трохи більша 2-х метрів, а вага сягає близько 80 кілограмів.

Її автори Роман Кліщ і Сергій Кляпетура. Людина, відлита з металу, має дуже худу, спортивну статуру і дещо стомлений вигляд. «Справжній турист увесь час подорожує і, як правило, найчастіше пішки, тому має такий виснажений вигляд, – пояснювали тоді творці пам’ятки. - Його погляд звернено вгору, до неба, до зірок, а може просто до чергової пам’ятки, яких на життєвому шляху досвідченого туриста трапляється величезна кількість».

На шиї у туриста висить великий фотоапарат, а за спиною – компактний наплічник. Усі деталі пам’ятника – одяг, взуття, головний убір – зроблено з великою точністю і скрупульозністю. За своєю величиною і формою вони повністю відповідають реальним предметам.

Пам’ятник туристу зроблено з цілісного чорного заліза. Його висота трохи більша 2-х метрів, а вага сягає близько 80 кілограмів. Фото: з архіву

Пам’ятник туристу, як і багато інших пам’яток світу, має свої особливості і секрети. Так, за повір’ям, яке уже прижилося, кожен, хто доторкнеться до пачки грошей, захованих у нього в лівій задній кишені шортів, неодмінно розбагатіє.

Читайте також: Десять днів у дорозі зі школярами – історія першопрохідців Camino Podolico

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую