ye-logo.v1.2

Від лабіринтів печер – до заповідних урочищ: презентували новий туристичний маршрут «Terra Podolica»

Туризм 3608
Подорожуючи маршрутами «Terra Podolica» можна побачити прекрасні ландшафти Поділля
Подорожуючи маршрутами «Terra Podolica» можна побачити прекрасні ландшафти Поділля. Фото: зі сторінки «Terra Podolica» у фейсбуці

Укладачі путівника розробили маршрути як для самостійного планування мандрівки, а також як платформу для місцевих туроператорів та гідів.

Новий туристичний маршрут «Terra Podolica», який поєднує у собі геологічні та палеонтологічні локації, красиві ландшафти, природу та архітектуру Поділля презентували на Хмельниччині. Розробили його за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму, маючи за мету зробити Поділля туристично привабливим та самостійним брендом, який буде впізнаваний та популярний.

Унікальність маршруту «Terra podolica» - це акцент на ландшафти, їх походження та давню історію. Його розробники та організатори Ігор Касіяник, кандидат географічних наук, доцент, завідувач кафедри географії та методики її викладання Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Євген Ткач зазначають, що цей туристичний маршрут спрямований на пізнання природи та ландшафтів Придністерського Поділля.

Серед маршрутів «Terra Podolica» як піші, так і водні. Фото: Владислава Грабара

Наразі путівник «Terra Podolica» уже доступний онлайн на офіційному сайті проєкту. Ним можуть скористатися як мандрівники, так і дослідники рідного краю, шукачі пригод та усі допитливі, хто прагне цікавих мандрів. Тут описані маршрути як піші, так і водні, а також є чимало інформації про скам'янілості, геологічні особливості, формування ландшафтів тощо.

Укладачі путівника розробили маршрути як для самостійного планування мандрівки, а також як платформу для місцевих туроператорів та гідів.

Під час подорожей можна оглянути стрімкі скелі річки Тернава. Фото: Марини Ждан

Запропоновані маршрути дозволяють у популярний, науково-пізнавальний, релаксаційний чи екстремальний спосіб дослідити конкретні геологічні об’єкти та відчути унікальний колорит кожної локації. Відтак, мандрівникам це дає змогу відкрити кожен куточок Поділля по-новому, спробувати пізнавальні водні й трекінгові активності та дослідження дикої природи.

Зокрема, подорожуючи маршрутами «Terra Podolica» можна побачити прекрасні ландшафти Поділля, у вапнякових породах можна знайти чимало скам'янілостей. Наприклад, біля підніжжя гори-урочища Бубнівка є вироблені піщані кар’єри. Це викопні Сарматські пляжі берега теплого моря, що тут хлюпотіло ще якихось 8-6 мільйонів років тому.

У вапнякових породах можна знайти чимало скам'янілостей, наприклад ракоскорпіона. Фото: Анни Кравченко

Бiля села Вербка на Кам’янеччині замиловують Вербецькі товтри, які комусь нагадує сплячого дракона, а комусь чотирьох скам'янілих людей. Саме тому люди ще називають це місце «Чотири кавалери». Це важливе місця для охорони рідкісних видів рослин. Зокрема тут зростають сон великий, ковила волосиста та лещиця дністровська. До речі, ця місцина має природоохоронний статус і є заказником загальнодержавного значення.

А ще зачаровують лабіринти печери Атлантида з неймовірними кристалами, скелясті урвища з виходами силурійських вапняків, відоме Китайгородське відслонення, берегові скелі та схилові ліси заповідних урочищ Чапля і Врублівецький ліс, мальовничі краєвиди Дністра… Словом, Поділля кличе на відпочинок, аби показати неймовірні природні пам’ятки в поєднанні з величчю середньовічної архітектури.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую