ye-logo.v1.2

Подорожуємо Хмельниччиною: водоспад Бурта – мальовниче диво на Дунаєвеччині

Туризм 10717
Водоспад розташований між кількома селами
Водоспад розташований між кількома селами. Фото: автора

Менш відомий, але не менш красивий водоспад Поділля.

Серед туристів Дунаєвеччина славиться давніми панськими маєтками та мальовничими природніми місцинами, а в літню пору особливо популярними для одноденних поїздок стають місцеві водоспади. Штучний водоспад у Маліївцях, Бурбун у селі Лисець вже давно увійшли в топ улюблених локацій серед відпочивальників. Однак, крім них, поруч є й інші, не менш привабливі місця, про яких знають не так багато мандрівників.

Гуральський водоспад, або ж водоспад Бурта, пролягає в яру серед пагорбів і впадає в річку Студеницю. Чиста вода спадає з висоти 5-6 метрів по зарослому мохом камінню. Унизу утворилося невелике озерце, проте покупатися там не вийде. 

З одного боку водоспад оточує ліс. Місцеві мешканці зробили до нього сходинки та встановили неподалік столик.

Водоспад схований в гущавині.

Природній водоспад розташований між селами Антонівка та Держанівка. Доїхати до нього можна з села Голозубинці. Якщо їхати з боку Дунаївців, за мостом зліва біля дороги є вказівник. Звідти до водоспаду залишається 1.8 кілометри, однак асфальт на тому завершується. Далі дорога не буде хорошою. До самої локації автомобілем доїхати не вдасться. Готуйтеся пройти останні кількасот метрів пішки, але воно того варте.

Озеро внизу водоспаду мілководне.

Попри свою мініатюрність, водоспад Бурта дарує яскраві емоції. Шум води, освіжаюча прохолода, спів птахів та багато-багато зелені дають заряд енергії та заспокоюють. А відпочивши біля нього, можна відвідати водоспади, розташовані неподалік в інших селах.

Вказівник у селі Голозубинці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую