clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Про що забули «згадати» в регламентах місцевих рад на Хмельниччині

За словами Мирослави Гарієвської (ліворуч), у регламентах майже усіх місцевих рад області відсутнє питання щодо вирішення конфлікту інтересів

За словами Мирослави Гарієвської (ліворуч), у регламентах майже усіх місцевих рад області відсутнє питання щодо вирішення конфлікту інтересів . Фото: автора

Громадські активісти хочуть, аби депутати внесли зміни до «правил» своєї роботи.

«Ми проаналізували регламенти місцевих рад і прийшли до висновку, що майже в жодній нашій раді не врегульовано питання вирішення конфлікту інтересів та навіть згадки, що це таке, - каже Мирослава Гарієвська, завідувач Юридичної клініки Хмельницького університету управління та права. – Не виписано, яким чином депутати повинні діяти, якщо буде виявлено потенційний чи реальний конфлікт інтересів».

У Законі України «Про запобігання корупції», є чіткі визначення, що таке конфлікт інтересів. Якщо коротко, то це наявність у депутата приватного інтересу до вирішення того чи іншого питання.

«У нас є приклад Шепетівки, де одному депутату дозволили продати земельну ділянку, а його голос був вирішальним при голосуванні, - каже Олег Черненко, голова громадської організації «Хмельницька ініціатива». – А він мав би оголосити колегам, що це саме йому дають дозвіл на придбання, а тому він не братиме участь у голосуванні».

А тому активісти й пропонують місцевим радам внести зміни до регламенту. Першими подібні зміни, скоріше за все, розгляне Славутська міська рада. Далі, не виключено, й Хмельницька міськрада. «Ми пропонуємо, аби в регламенті роботи ради передбачили, якщо в когось із депутатів є певна зацікавленість у позитивному голосуванні з того чи іншого питання, то такий обранець повинен повідомити про це та не брати участь у голосуванні», - пояснює Олег Черненко.

Ну, а в разі, якщо депутат не повідомив про конфлікт інтересів та проголосував, то за законодавством, йому загрожуватиме штраф. «В Україні вже були такі випадки, коли суди накладали штраф на депутатів, - каже Мирослава Гарієвська. – Штрафні санкції коливаються від 1700 гривень до 13600 гривень».

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео

Курси валют на 26.04.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
-
-
-
-
-
-Архів новин

<<Квітень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30