ye-logo.v1.2

Що відомо про «справи Майдану» і за що планують відкрити кримінальні провадження проти Генпрокурора Луценка

СБУ: бруківка проти куль 2378
Сергій Горбатюк невдоволений втручанням генерального прокурора в його роботу
Сергій Горбатюк невдоволений втручанням генерального прокурора в його роботу . Фото: Красінський Владислав, РБК-Україна

Про це та інші новини у ході розслідування, розповів слідчий прокурор Сергій Горбатюк.

П’ять років тому у ці дні вже активно тривала Революція Гідності, яка розпочалася із акції на підтримку євроінтеграції України, продовжилася справжньою революцією, на жаль, зі смертями.

Розслідуванням усіх правопорушень і злочинів часів Майдану займається відомство у складі Генеральної прокуратури, яке очолює Сергій Горбатюк. Спочатку це був департамент спеціальних розслідувань. Але в рамках реформи з нього вивели прокурорів, а слідчих перевели в однойменне управління, з ними залишився і Горбатюк. В інтерв’ю РБК-Україна він розповів деталі розслідування та, зокрема, про те, як просувається справа щодо стрілянини під стінами Хмельницького СБУ у лютому 2014 року.

Повний текст інтерв’ю: Сергій Горбатюк: Розгляд справ Майдану у судах може затягтися на десятки років

Сергій Горбатюк розповів, що за версією слідства, вогонь (під час стрілянини під стінами Хмельницького УСБУ – ред.) вівся з ручного кулемета. Людина, підозрювана у застосуванні зброї, досі працює у СБУ.

«Спочатку справу вела військова прокуратура, яка припинила розслідування стосовно керівника та встановила "факт", який нічим не підтверджується, що стріляти могли самі протестувальники. Нібито невідомий проніс кулемет в прибудову, зробив постріли і непомітно пішов. Дізнавшись про це, ми, як підрозділ, що відповідає за координацію всіх розслідувань злочинів під час Майдану, цю справу вивчили і передали військовим прокурорам наші рекомендації. Вони кивали, що все зроблять, але у підсумку зробили ще гірше», – розповів Сергій Горбатюк.

За його словами, через деякий час генпрокурор повернув їм розслідування і слідчі, під керівництвом Сергія Горбатюка, за рік зібрали докази і повідомили про підозру цьому бійцю.

«І це при тому, що військові слідчі втратили кулю – дуже важливий доказ, який містив необхідні для експертного дослідження сліди. Того, хто втратив кулю, лише позбавили премії на місяць, хоча тут радше має бути кримінальна відповідальність. Спочатку генеральний прокурор обурювався, що "альфівцю" в його професійне свято - день "Альфи", повідомили про підозру. Але потім, у серпні 2018 року, Луценко виніс постанову про передачу провадження назад у військову прокуратуру. Це незаконне, неприкрите втручання генпрокурора у розслідування. Після нашого оскарження і шуму в ЗМІ він повернув справу нам, але поставив наглядати за ним військових прокурорів», – каже слідчий прокурор.

Він переконаний, що на сьогоднішній день існують ознаки затягування розслідування з боку військової прокуратури.

«Враховуючи, що боєць не з'являється на виклики, він оголошений у розшук. Слідчий підготував клопотання про затримання і доставку цього бійця. Але військові прокурори понад півтора місяця не приймають рішення за цими матеріалами», – каже Горбатюк.

Він також розповів, що з боку керівництва ГПУ є втручання у розслідування, а це ознаки злочину.

«На сьогоднішній день за моїми заявами про втручання генерального прокурора у різні розслідування суд зобов'язав НАБУ зареєструвати два кримінальні провадження: за впливом на неприйняття процесуальних рішень у справі за підозрою Олені Лукаш (екс-міністр юстиції, - ред.) та за перешкоджання розслідуванню злочинів біля Хмельницького СБУ», – заявив Сергій Горбатюк.

Читайте також: Штурм СБУ у Хмельницькому. Версії силовиків, експертів, медійників
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую