clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
13 Вересня 2022 Пресслужба ХОССЦ 368

Кардіохірурги виконали стентування (за допомогою трьох стент-систем) здухвинних артерій та імплантували стент-графт у черевний відділ аорти.

Пацієнт, чоловік 1955 р.н., звертався у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" раніше зі скаргами на оніміння та біль в нижній лівій кінцівці. Тоді, після проведеного обстеження, було виявлено облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок та потребу в малоінвазивному втручанні на судинах кінцівки, яке було успішно проведене в плановому порядку.

Через 3 місяці після виписки, пацієнт відчув схожі симптоми вже у іншій нозі.

Проведене нашими фахівцями комплексне обстеження (УЗД, артеріографія судин нижніх кінцівок) виявило тотальну оклюзію правої здухвинної артерії та звуження черевного відділу аорти.

З огляду на масивне ураження судин, небезпеку ускладнень та стан пацієнта, в умовах катетеризаційної лабораторії було виконане черезшкірне втручання з комбінованим (через стегнову та плечову артерії) доступом - балонна ангіопластика, стентування (за допомогою трьох стент-систем) обох здухвинних артерій та імплантація стент-графта у черевний відділ аорти.

Стент-графт (внутрішньосудинний протез) пристрій, що складається з підтримуючого каркасу з металевого сплаву (стента) і судинного ендопротеза (графта), виготовленого з тканого матеріалу. Після імплантації, стент-графт в розкритому стані максимально відповідає незміненим ділянкам судин, до яких прилягає.

Метод ендоваскулярного протезування відноситься до високотехнологічної медичної допомоги. Дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою вірогідністю ускладнень, значним скороченням термінів госпіталізації та реабілітації пацієнта.

Втручання проводили: хірурги серцево-судинні Андрій КЛАНЦА та Андрій ДАНИЛЮК, анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Христина ГРИНЧУК, анестезійна м/с Леся ЗДАНОВИЧ.

Після операції і одноденного перебування в палаті інтенсивної терапії, пацієнт закінчив лікування у стаціонарному відділенні та був виписаний зі значним покращенням. Через тиждень, на контрольному огляді, пацієнт відзначив повну відсутність больових симптомів в нижніх кінцівках таким чином, ми досягли максимальної профілактики повторних тромбоемболічних ускладнень і ризику формування аневризми і розриву аорти.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоАрхів новин

<<Жовтень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31