clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
20 Вересня 2022 Пресслужба ХОССЦ 357

Інтервенційними кардіологами КНП "ХОССЦ" імплантовано стент-систему у внутрішню сонну артерію

Хмельничанин, 1952 р.н., звернувся у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, потемніння в очах. Тривалий час хворіє на гіпертонічну хворобу. У 2014 році переніс напад транзиторної ішемічної атаки. Тоді пацієнт проходив обстеження у Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України, де було виявлено атеросклероз сонних артерій та виконано стентування правої внутрішньої сонної артерії.

Транзиторна ішемічна атака (ТІА, мікроінсульт) тимчасове, короткострокове порушення мозкового кровообігу, що спричинює симптоми неврологічного дефіциту, які тривають протягом декількох хвилин чи годин, повністю зникаючи за добу. Якщо цього не відбувається йдеться вже про ішемічний інсульт (інфаркт головного мозку).

Проведене нашими фахівцями комплексне обстеження, дуплексне сканування судин шиї, церебральна ангіографія виявили функціонуючу оклюзію (порушення прохідності) устя лівої внутрішньої сонної артерії зі сповільненим кровотоком.

Такий стан однозначно потребував корекції, яка і була проведена в умовах катетеризаційної лабораторії. Операційна бригада (кардіохірург Андрій КЛАНЦА, кардіолог інтервенційний Михайло ГЛАДІЙ, анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ, анестезіологічна м/с Леся ЗДАНОВИЧ, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА) виконали малоінвазивне (без широкого розтину) втручання під місцевою анестезією з доступом через стегнову артерію. На місце ураження судини імплантовано стент-систему для периферійних артерій із захистом судин головного мозку від емболії.

Втручання пройшло успішно, прохідність сонної артерії відновлено, стан пацієнта значно покращився.

Наразі, у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" другий рік працює реперфузійний центр, у якому створена катетеризаційна лабораторія і встановлені дві ангіографічні системи експертного класу "Optima IGS 330". Тут щоденно проводиться до десятка ендоваскулярних (черезшкірних) втручань, а новітнє обладнання та висока кваліфікація фахівців дозволяють нам проводити діагностичні та лікувальні втручання на різноманітних судинах на найвищому рівні.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоАрхів новин

<<Жовтень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31