emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
13 Травня 2021 Рудан Іванна 1860

Ангіна - хвороба, що актуальна будь-якої пори року
Ангіна гостра інфекційна хвороба з групи інфекцій дихальних шляхів, що спричинюється переважно бета-гемолітичним стрептококом, рідше стафілококом. Характеризується гарячкою, інтоксикацією, запальними змінами піднебінних мигдаликів і регіонарних лімфатичних вузлів.
У більшості випадків ангіну спричинюють бета-гемолітичні стрептококи. Це грампозитивні кулясті бактерії. Мікроби дуже чутливі до більшості антибіотиків, особливо до бензилпеніциліну. Рідше збудниками ангіни є стафілококи чи стафілококи разом із стрептококами.
Джерелом збудника є людина, хвора на ангіну чи іншу стрептококову або стафілококову інфекцію, реконвалесцент, рідше здоровий носій гемолітичного стрептокока чи стафілокока. Передача збудників здійснюється переважно за допомогою краплинного шляху. У зв'язку зі здатністю мікробів розмножуватися на деяких харчових продуктах (молоко, сметана, сир, салати тощо) можливе зараження аліментарним шляхом. Хворіють найчастіше особи молодого віку. Ангіна не виникає в немовлят, дуже рідко спостерігається в осіб після 40 років. Захворюваність зростає в холодну пору року. У нещодавно сформованих колективах (студентські гуртожитки, військові підрозділи, дитячі заклади) захворюваність значно вища. Спостерігаються як спорадичні захворювання, так і епідемічні спалахи.
Клінічні прояви. Інкубаційний період триває від кількох годин до 2 діб. Хвороба розпочинається гостро, з болю голови, підвищення температури тіла, ломоти в суглобах, ознобу. Одночасно з'являється біль у горлі спочатку при ковтанні, а згодом постійний. Частий і ранній симптом ангіни збільшення регіонарних лімфатичних вузлів, їх болючість. Обличчя гіперемійоване, часто з'являється герпетична висипка. Гарячковий період триває 3-5 днів.
Для підтвердження діагнозу застосовують такі методи:
- бактеріологічний. Виділення із слизової оболонки піднебінних мигдаликів гемолітичного стрептокока чи стафілокока окремо або в поєднанні.
- серологічний. Виявлення наростання титрів антитіл до стрептолізину -О, стрептокінази, стрептококового полісахариду в парних сироватках, взяти з інтервалом 7-9 днів.
Профілактика.
Хворих на ангіну необхідно ізолювати. Здійснювати вологе прибирання та провітрювання приміщення, кип'ятіння посуду. Доцільність санації носіїв гемолітичного стрептокока за допомогою антибіотиків проблематична.
З метою екстренної профілактики при груповому спалаху ангіни рішення про використання біциліну, що є препаратом бензилпеніциліну з довготривалою дією приймають рішення дільничний лікар, інфекціоніст КІЗу та епідеміолог спільно. У закритих колективах роблять заключну дезінфекцію 1% розчином хлораміну або 0,5 % розчином хлорного вапна.
Пильної уваги потребують особи зі зниженим місцевим імунітетом. Дорослим, які щороку багаторазово хворіють на ангіну, рекомендують тонзилектомію. Тим, хто хворіє 2 рази на рік і рідше, призначають консервативне лікування і зміцнення імунітету. У системі профілактики важливе місце посідає загартування.
Рудан І.В. асистент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб, Буковинського державного медичного університету.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 28.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо