clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
29 Вересня 2021 Пресслужба ХОССЦ 800

Щороку, 29 вересня, відзначається Всесвітній День серця (World Heart Day), який має на меті підвищення обізнаності про захворювання серцево-судинної системи, причини їх виникнення та способи запобігання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоровя, в усьому світі від серцево-судинних захворювань помирає більше людей, ніж з будь-якої іншої причини - більше 18 мільйонів щороку - а це 1 людина кожні 2 секунди!

Серцево-судинні захворювання це група хвороб серця та кровоносних судин, таких як: гіпертонія (високий кровяний тиск); ішемічна хвороба серця (інфаркт); порушення мозкового кровообігу (інсульт); захворювання периферичних судин; серцева недостатність; ревматичні захворювання серця; вроджені вади серця; кардіоміопатії.

Інфаркти та інсульти є гострими станами, які вимагають екстреної медичної допомоги. Важливо знати та вміти вчасно розпізнати ознаки розвитку серцевого нападу, гострого інсульту.

СИМПТОМИ ІНФАРКТУ включають: біль або неприємні відчуття всередині грудної клітини; біль або неприємні відчуття в руках, лівому плечі, ліктях, щелепі або спині. Крім того, людина може відчувати труднощі в диханні або брак повітря; нудоту або блювоту; запаморочення або втрачати свідомість; покриватися холодним потом і ставати блідим. Жінки частіше відчувають брак дихання, нудоту, блювоту і болі в спині та щелепі.

Найбільш поширеним СИМПТОМОМ ІНСУЛЬТУ є: раптова слабкість в обличчі, найчастіше з однієї сторони, руці або нозі. Інші симптоми включають несподіване оніміння обличчя, особливо з однієї сторони, руки або ноги; сплутаність свідомості; утруднення при розмові або труднощі в розумінні мови; утруднене зорове сприйняття одним або двома очима; затруднену ходу, запаморочення, втрату рівноваги або координації; сильний головний біль без певної причини, а також втрату свідомості або безпамятство.

Якщо Ви підозрюєте, что у людини серцевий напад або інсульт, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою! Памятайте, чим раніше розпочато лікування, тим кращий прогноз для здоровя та життя людини!

На думку Всесвітньої федерації серця, 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо тримати під контролем основні фактори ризику розвитку цих захворювань: підвищений артеріальний тиск, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, тютюнокуріння, недостатнє споживання овочів і фруктів, надмірна вага, надмірне споживання алкоголю, малорухливий спосіб життя, стреси.

З метою раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку, важливим є регулярне щорічне проходження медичного огляду, а при необхідності консультація спеціаліста.

У Хмельницькій області висококваліфікована медична допомога хворим з серцево-судинними захворюваннями надається в комунальному підприємстві Хмельницький обласний серцево-судинний центр.

Бережіть себе. Будьте здорові!

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео

Є. Афіша
Курси валют на 05.12.2021
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.32
27.34
30.85
30.87

Архів новин

<<Грудень 2021>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31