emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
13 Грудня 2021 Пресслужба ХОССЦ 2130

У Хмельницькому невдовзі зможуть проводити трансплантацію серця.

54 роки тому, у грудні 1967 року південноафриканський хірург, доктор медицини Крістіан Барнард з колегами здійснив у Кейптауні першу в світі успішну трансплантацію серця від людини до людини. Реципієнт після пересадки серця прожив 18 днів, але потім помер від пневмонії і розвитку реакції відторгнення. Через місяць К. Барнард оперував іншого пацієнта, який прожив після операції 19 місяців.

Трансплантація (від лат. transplantatio - пересаджування) метод, що полягає в пересадці реципієнту органу або тканини (трансплантата), взятих у донора, а також клонованих тканин методом хірургічного втручання. Є однією з найбільш прогресивних галузей медичної науки та практики, яка сьогодні активно розвивається, запроваджуючи нові технології та ідеї в інші медичні напрямки.

Нажаль, донедавна українська галузь трансплантології в цілому, і серця зокрема, переживала не найкращі часи. За часів незалежності, до 2019 року в Україні було проведено лише 8 операцій з трансплантації серця. При тому, що потреба таких операцій в сотні разів більша.

У той час як у розвинених країнах світу трансплантація органів є стандартом лікування при багатьох захворюваннях, вітчизняна органна трансплантація ще проходить певні етапи розвитку.

У 2019 році Верховна Рада ухвалила закон про трансплантацію, який розблокував пересадку органів. Парламент дозволив за життя давати згоду на донорство, або ж це після смерті можуть зробити рідні. Запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантацій, де збирається інформація про сумісність донора-реципієнта. Міністерство охорони здоровя та Уряд запровадили Пілотний проект з трансплантації, згідно якого пацієнти, яким потрібна трапсплантація, самі обирають заклад, в якому хочуть провести пересадку того чи іншого органу, а усі медичні послуги з трансплантації оплачуватимуться державою.

КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" входить до Пілотного проекту з трансплантації, має відповідну ліцензію. Наші фахівці плідно співпрацюють з Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова АМН України і, сподіваємось найближчим часом, разом зі столичними колегами здійснити першу трансплантацію серця у м.Хмельницькому.

В закладі працює трансплант-координатор. Усі, хто потребує трансплантації, можуть звернутись за консультацією, пройти відповідне обстеження, записатись до так званого листа очікування, отримати якісну високоспеціалізовану медичну допомогу.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 28.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо