clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
8 Січня 2022 Пресслужба ХОССЦ 688

Вчасно діагностована аневризма аорти може бути ефективно вилікувана.

Пацієнт, який хворіє на артеріальну гіпертензію, звернувся у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" зі скаргами на ниючі болі в ділянці пупка, відчуття важкості та посиленої пульсації в животі. Проведене обстеження (УЗД, ангіографія, компютерна томографія) виявило розширення черевного відділу аорти - аневризму великих розмірів, 7-8 см в діаметрі.

Аорта - найбільша артерія кровоносної системи, яка несе кров від серця до тканин та органів. Її частину, розташовану у черевній порожнині, називають черевним відділом аорти. Вона постачає кров у нижню частину тіла, а нижче живота ділиться на 2 гілки, які несуть кров в нижні кінцівки.

Коли ослаблена частина черевної аорти під тиском крові розширюється або випирає (подібно повітряній кулі), це явище називають аневризмою черевної аорти. Якщо у нормі діаметр аорти приблизно 2 см, то при аневризмі він збільшується до 4-12 см. Аневризми несуть великий ризик, так як можуть розірватися (при діаметрі більше 5 см ризик розриву значно зростає).

Розрив аневризми аорти призводить до масивної внутрішньої кровотечі, що без негайного лікування завершується геморагічним шоком і смертю (раптовий розрив аневризми обірвав життя таких видатних людей, як Альберт Ейнштейн і Шарль де Голь). Також у аневризмі формуються тромби, які можуть відірватися і, з потоком крові, потрапити в більш дрібні судини та привести до їх тромбозу (закупорки) з порушенням кровотоку і живлення органів.

Єдиний спосіб лікування аневризми хірургічний. У звязку із великим діаметром та великою вірогідністю розриву аневризми, пацієнту запропоноване та виконане термінове оперативне втручання.

Нашими фахівцями (операційна бригада в складі: кардіохірурги Андрій КЛАНЦА, Валерій СУХАРЄВ, Андрій ШИМКІВ, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, перфузіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ, анастезіологічна м/с Альона ЛОБОДА, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА) було проведено видалення розширеної ділянки та протезування (заміна) черевного відділу аорти синтетичним протезом. Втручання виконане із застосуванням кровозберігаючої методики з використанням апарату Cell Saver (дозволяє з мінімальною крововтратою повернути власну очищену кров в організм, без застосування донорської крові).

Втручання тривало більше 4 годин та пройшло успішно. Пацієнт в стабільному стані, закінчує терапію в стаціонарному відділенні, готується до виписки.

Нерідко аневризма черевної аорти протікає безсимптомно і дає про себе знати лише при виникненні небезпечних ускладнень. На щастя, професійно та вчасно діагностована аневризма може бути ефективно вилікувана із застосуванням сучасних методик.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 27.01.2022
купівля
продаж
Міжбанк
$
28.95
28.97
32.42
32.45

Архів новин

<<Січень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31