clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
10 Січня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1064

Імплантуємо кардіостимулятор (штучний водій серцевого ритму).

У здоровому серці кожен удар або скорочення ініціюється електричним імпульсом, що виходить з синусового вузла і йде через провідну систему серця. Імпульс розповсюджується через передсердя, змушуючи їх скорочуватися й перекачувати кров до шлуночків. Після цього імпульс проходить у шлуночки, змушуючи їх в свою чергу перекачувати кров до легень (з правого шлуночка) та до решти організму (з лівого).

Аномалії в провідній системі (наприклад, атріовентрикулярна блокада) або хвороба синусового вузла (відома як синдром слабкості синусового вузла) призводять до нерегулярного або занадто повільного серцебиття, що означає зменшення викиду серця. Інші види аритмії з підвищеним пульсом також призводять до погіршення викиду, оскільки шлуночки нездатні заповнитися повністю до скорочення.
Порушення серцевого ритму (аритмія) є одним з найбільш поширених патологічних станів серцево-судинної системи. За приблизними підрахунками тільки в Україні більше 1 мільйона людей з фібриляцією передсердь (більше відомою як миготлива аритмія).
Захворювання серця, повязані з порушеннями ритму, важко піддаються терапії. Допомогти пацієнтам з такого виду розладами може імплантація електрокардіостимулятора.

Електрокардіостимулятор (ЕКС), або штучний водій ритму медичний прилад, призначений для зміни ритму серця. Основним завданням водіїв ритму є підтримка або навязування частоти серцевих скорочень пацієнтові, у якого або серце бється недостатньо часто, або є повне електрофізіологічне розєднання між передсердями і шлуночками.

Імплантація постійного водія ритму включає постановку одного і більше проводів в камери серця. Один кінець кожного з проводів знаходиться в тісному контакті з серцевою стінкою, в той час як інший підключений до стимулятора. Стимулятор герметичний прилад, що включає в себе батарею і блок компютерної логіки для налаштування параметрів стимуляції.
Зазвичай корпус стимулятора розташовують під підшкірною жировою клітковиною грудної стінки над мязами. Зовнішня оболонка стимулятора (виготовлена з титану) не викликає відторгнення у організму.
Кардіостимулятор виконує дві основні функції: сенсорну й стимулюючу. Сучасні кардіостимулятори здатні здійснювати моніторинг провідної системи серця й подавати електричний імпульс лише у випадку відмови цієї системи. Таким чином, якщо серцебиття у нормі, кардіостимулятор не запускається. Але якщо система встановить, що нормальний удар серця не відбувся, кардіостимулятор активується й стимулює серце, змушуючи його зробити нормальне скорочення.

Операція по установці електрокардіостимулятора малотравматична, за часом займає близько години. Термін дії пристрою 8-12 років саме настільки розрахована батарея. Далі кардіостимулятор необхідно замінити. Щороку лікарі здійснюють перевірку роботи апарату та корекцію за потреби.

Фахівці КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр щороку здійснюють більше 200 подібних оперативних втручань, мають значний практичний досвід імплантації, налаштування та подальшого контролю роботи кардіостимуляторів одно-, дво- та трикамерних, а також кардіовертерів-дефібриляторів.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 18.08.2022
купівля
продаж
Міжбанк
$
36.57
36.93
37.2
37.57

Архів новин

<<Серпень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31