emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
9 Лютого 2022 Пресслужба ХОССЦ 14994 1

Коронарографія (коронарна ангіографія) - це рентгеноконтрастний метод дослідження судин серця.
Дозволяє побачити розташування коронарних артерій та виявити звужені чи перекриті судини.

Цей метод є золотим стандартом в діагностиці ішемічної хвороби серця, дозволяє точно визначити характер, місце та ступінь ураження коронарних артерій, вирішити питання про вибір та обєм проведення в подальшому таких лікувальних втручань, як балонна ангіопластика, стентування або коронарне шунтування.

Коронарографія відноситься до малоінвазивних втручань, проводиться ендоваскулярно (черезшкірно). У катетеризаційній лабораторії, пацієнту під місцевим знеболенням, через променеву артерію передпліччя (або через стегнову артерію) вводять катетер маленьку трубку, яку крізь судинне дерево проводять в артерії серця. Далі, крізь катетер вводять спеціальну рідину, завдяки якій судини серця добре видно на рентгені.

Інтервенційна кардіологія та рентгенендоваскулярна хірургія має майже 100-літню історію. Це приклад втілення сміливих наукових рішень, самовідданості вчених, співробітництва клінічної медицини, рентгенології та передових технологій.

У 1929 році німецький хірург Вернер Форсман розробив спосіб катетеризації серця та випробував його на собі, провівши зонд через ліктьову вену в праве передсердя (за що у 1956 році отримав Нобелевську премію). У 1931 році він застосував цей спосіб для ангіокардіографії.

У 1964 році була проведена перша балонна ангіопластика, і з того часу ендоваскулярна хірургія перестала бути суто діагностичною. Далі відкриття та винаходи відбувались одне за одним: спіралі (1975), оклюдери (1976), емболи (1979), коронарні стенти (1986), стенти для магістральних судин (1994), ендоваскулярні клапани серця (2005).

В Хмельницькій області діагностичні та лікувальні втручання на судинах ендоваскулярним методом почали виконувати у 2004 році, з моменту створення у обласній лікарні спеціалізованого відділення кардіо- і ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології. Саме там молодий колектив фахівців на чолі з кардіохірургом Андрієм КЛАНЦОЮ почав застосовувати на практиці новітні методики оперативних втручань.

Наразі, у КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр, працює реперфузійний центр, у якому створена катетеризаційна лабораторія і встановлені дві ангіографічні системи експертного класу Optima IGS 330. Тут щоденно проводиться до десятка ендоваскулярних втручань на судинах, а новітнє обладнання та висока кваліфікація фахівців дозволяють нам проводити діагностичні та лікувальні втручання на судинах на найвищому рівні.

Даний метод дослідження проводиться і у Камянець-Подільському відділенні інвазивної кардіології та інтервенційної радіології КНП "ХОССЦ", а незабаром стане ближче і для мешканців півночі Хмельницької області, з відкриттям реперфузійного центру у Нетішині.

Коментувати:
Коментарів - 1:
Від: МРТ КТ Хмельницький19.02.2024 05:14КТ коронарографія КТ серця і коронарних артерій - високоінформативне обстеження зробити записатись пройти у Хмельницькому СКТ МСКТ МДКТ CT https://mrt-ct.com.ua/kt/kt-koronarografiya

Популярні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 10.05.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
39.66
39.7
42.71
42.74

Архів новин

<<Травень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

  


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо