clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
3 Червня 2022 Ольга Поліщук 1070

Форум reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities відбувся у Києві.

2 червня в Києві відбувся Форум reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities (відродження України - відродження громад), організований Асоціацією міст України. Захід проходив у змішаному форматі, офлайн та онлайн. Мета Форуму: визначити архітектуру відродженої України в усіх сферах життєдіяльності громад, напрацювати подальші механізми співпраці між громадами в Україні та містами світу, їх обєднаннями, напрями співробітництва для реалізації Програми відновлення України, анонсованої Президентом України.

Серед учасників заходу: представники зарубіжних асоціацій місцевих та регіональних влад, очільники громад України та країн світу, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій, народні депутати України, представники органів державної влади, експерти, науковці, медіа. Онлайн до заходу долучилися голова Хмельницького регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин, член Правління АМУ, міський голова Славути Василь Сидор та інші голови громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області.

Модератором заходу виступила радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан.

Форум reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities розпочався виконанням Державного Гімну України. Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко відкрив захід та подякував усім, хто на боці України долучився до захисту демократії і свободи. Наше завдання здолати російського агресора та вже сьогодні створити стратегію відновлення України, її громад. Стратегію модернізації країни, будівництва нової сучасної інфраструктури, будівництва житла та комерційної нерухомості, відновлення втрачених робочих місць та створення нових, - сказав Голова АМУ Віталій Кличко під час відкриття Форуму.

До учасників заходу звернувся Кирило Тимошенко, Заступник Керівника Офісу Президента України, Секретар президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Він наголосив, що головне завданням сьогодні - це створити сильну, сучасну Україну.

Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, голова Представництва ЄС в Україні зазначив, що Україна зараз веде боротьбу за всю Європу. Те, як працюють українські муніципалітети під час війни, доводить, що рішення щодо реформи децентралізації було візіонерським та далекоглядним. ЄС підтримує Україну, з перших місяців війни відправляють допомогу у всі українські громади. Поєднання європейського та українського партнерства є цінним. М.Маасікас висловив переконання, що завдяки спільним зусиллям Україна обов'язково відродиться.

Леендерт Вербек, Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи привітав усіх друзів і партнерів та звернувся від імені Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи: "Те, що український народ прийняв демократичні цінності та зробив їх своїми, є джерелом вашої сили сьогодні. Саме через відданість цим цінностям настане відродження України. Мені дуже подобається назва сьогоднішнього заходу Відродження України відродження громад. Відбудову цієї країни справді потрібно починати з місцевих громад, знизу вгору. І я можу лише вітати звернення Президента Зеленського до інших міст і регіонів Європи з проханням про підтримку зусиль щодо відновлення".

Фабріціо Россі, Генеральний секретар Ради європейських муніципалітетів та регіонів висловив повагу українським органам влади та підтримку Асоціації міст України. Наголосив, що відродження України - це стратегічна мета РЄМР: "Якщо ми обєднаємося разом, ми зможемо продемонструвати силу та можливості місцевого та регіонального рівня, відповідати потребам та очікуванням громадян щодо їхнього майбутнього та будувати стале і світле майбутнє України".

Орися Демська, професор, перша Голова Національної комісії зі стандартів української мови, у своєму слові звернула увагу на можливостях культури у відродженні України: Ми шукаємо та моделюдемо архітектуру відродження, а головною складовою там має бути культура. Наразі зникає межа між культурою та економікою. Малий бізнес є рушієм змін, однак саме культура може бути тим чинником який обєднає Україну. Приклад цього ми бачимо в історії - Магдебурські міста України - понад 20 міст-центрів культури в свій час. Зараз у нас є інші центри, наприклад Маріуполь, який може перетворитися на центри формування нашої ідентичності. Потрібно сприймати культуру як частину життя, як наш ресурс та зберегти ці ідеї для майбутнього відновлення України, - підсумувала Орися Демська.

Оксана Щегельська, керуюча партнерка Strategic, професорка Києво-Могилянської бізнес школи розповіла про економічний вектор відновлення громад та економіку мережевих систем як можливість.

Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії зупинився на питаннях геополітики, відзначив велику роль України, яка зараз змінює світ. С.Корсунський розповів, що делегації та мери багатьох японських міст висловлюють підтримку українським громадам, вони вражені хоробрістю України та вірять у нашу перемогу.

Також на Форумі Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України. Від АМУ документ підписав мер Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Від Конгресу його Президент Леендерт Вербек.

Крім того, АМУ підписала Меморандум про співпрацю з Національною спілкою архітекторів України.
Ми сьогодні зробили важливу роботу. Міжнародним партнерам ми надали більше розуміння ситуації в Україні та дій у ній місцевого самоврядування. Ми отримали важливу пропозицію щодо співпраці українських громад та наших європейських колег. Через створення спільної Платформи відбудови України за участі Асоціації міст України. Тобто, за участі наших громад. І це гарантуватиме прозорість співпраці, продовження реформи з децентралізації, судової реформи, забезпечення економічного розвитку та соціальних гарантій українським громадянам, сказав Кличко.

Так, за словами голови АМУ, вже є європейські країни та міста, що заявили про підтримку конкретних українських міст у їх відбудові та відновленні. Гданськ, наприклад, готовий допомагати Маріуполю, Малага та Плотськ Житомиру, Гамбург Києву, Вільнюс Бородянці, Бонн Ірпеню, Бергамо Бучі, Йокогама Одесі, Нью-Йорк, Бостон, Нюрнберг Харкову. Тайвань спрямовує кошти на відновлення інфраструктури пяти українським містам Харкову, Чернігову, Миколаєву, Запоріжжю та Сумам.

Це все прямі відносини міст, реальна співпраця. Наше подальше завдання реалізувати всі напрацювання, обєднатися не тільки проти агресора, але й у створенні майбутнього України. Та спільними зусиллями зробити українську державу успішною та сильною, додав Віталій Кличко.

Також мер Києва висловив сподівання, що звернення України та звернення європейських друзів щодо підтримки України в отриманні статусу кандидата на членство в ЄС, сприятиме ухвалення такого рішення вже в липні цього року.

Дякую вам за участь та за ефективну роботу для того, щоб українські громади ефективно відновилися після нашої Перемоги. Щоб Україна стала сильною і заможною. Щоб її громадяни мали всі можливості для розвитку та комфортного життя на своїй Батьківщині. Попереду у нас багато планів та дій для їх втілення. Для цього, зокрема, ми сьогодні підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України між Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи. А також Меморандум про співпрацю між Асоціацією міст України та Національною спілкою архітекторів України, зауважив Віталій Кличко.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 03.07.2022
купівля
продаж
Міжбанк
$
29.8
29.95
33.23
33.4

Архів новин

<<Липень 2022>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31