Гаряча тема:
- Війна
Новини читачів
УВАГА! Повідомлення ще не промодеровано адміністратором!
1 Грудня 2022
734
Шлюбний договір: що варто знати
Шлюбний договір має давню історію, - зазначають дослідники. На українсь-ких землях стародавньою формою шлюбного договору були усні домовленості батьків наречених перед укладенням шлюбу. Сьогодні це питання регулюють окремий розділ Сімейного кодексу України та Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.
Отож, особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжя мають право за власним бажанням укласти договір щодо вирішення питань життя сім'ї (шлюбний договір), яким регулюються майнові відносини між подружжям, у тому числі визначаються їхні майнові права та обов'язки як батьків.
Шлюбний договір укладається в письмовій формі і нотаріально посвідчується.
Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності в день реєстрації шлюбу. Шлюбний договір, укладений подружжям, стає чинним у день його нотаріального посвідчення, про це має бути зазначено в тексті.
На укладення шлюбного договору до реєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.
У шлюбному договорі може бути встановлено загальний термін дії, а також строки тривалості окремих прав та обовязків, а також може бути встанов-лена чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу.
Одностороння зміна умов шлюбного договору та одностороння відмова від шлюбного договору не допускаються. Зміни до шлюбного договору можуть бути внесені подружжям шляхом укладання відповідного договору, який підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню.
На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання.
Коментарів - 0:
Популярні новини
Останні новини
Втрати ворога на ранок 7 грудня 7 Грудня80
Останні фото та відео
Курси валют на 07.12.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.63
41.65
€
43.97
43.97