emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
23 Жовтня 2023 Ольга Поліщук 1001

Уряд не планує надавати компенсацію з різниці в тарифах підприємствам ТКЕ.

Під час години запитань до Уряду на засіданні Верховної Ради України Премєр-міністр України Денис Шмигаль на запитання щодо необхідності компенсації різниці з тарифів відповів, що завдання вирішення питання накопичених боргів надзвичайно складне, але воно не впливає на суму, яка необхідна для того, щоб скомпенсовувати і проходити опалювальний сезон цього року, це ж різні поняття. Борги накопичувались попередніми роками, цього року не потрібно погасити борги для того, щоб пройти опалювальний сезон, сплатити заробітну плату, закупити відповідне пальне для ТКЕ.
Премєр-міністр України зазначив, що коли домовлялися з головами громад, Уряд чітко розумів, що 4% є достатнім компенсатором для того, щоб громади могли підтримати ТКЕ.
Лише в окремих випадках, у тих громадах, які є прифронтовими, там ми підходимо з окремим, фактично з окремими механізмами для того, щоб їх підтримувати, - зазначив Денис Шмигаль.
Асоціація міст України 25 серпня 2023 року надала Уряду розрахунки, які підтверджують недостатність 4% ПДФО для компенсації різниці в тарифах.
Більше того, на виконання чинного Закону України Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення 1730, яким передбачено обовязок держави коштом державного бюджету компенсувати заборгованість з різниці в тарифах підприємствам тепло- та водопостачання у разі підтвердження її обсягу територіальними комісіями з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, Міністерство розвитку територій, громад та інфраструктури України підтвердило наявність такої заборгованості в обсязі 36 млрд грн.
Асоціація міст України неодноразово наголошувала на необхідності передбачення відповідного ресурсу в Державному бюджеті та перерахування коштів субвенції підприємствам тепло- та водопостачання.
Відповідні пропозиції були подані Асоціацією міст України і до проєктів Законів Про Державний бюджет України на 2024 рік та Про внесення змін до Закону України Про Державний бюджет України на 2023 рік.
Асоціація міст України наголошує на необхідності виконання державою взятих на себе зобовязань та терміновому погашенні заборгованості з різниці в тарифах для забезпечення безперебійної роботи підприємств теплокомуненерго в умовах прогнозовано надзвичайно важкого опалювального сезону 2023/2024 року.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 04.12.2023
купівля
продаж
Міжбанк
$
36.47
36.49
39.65
39.67

Архів новин

<<Грудень 2023>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо