emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
24 Січня 2024 Ольга Поліщук 871

Відбулась презентація рекомендацій Ради Європи щодо публічної етики на місцевому рівні.

19 січня 2024 року відбулась презентація рекомендацій Ради Європи стосовно формування політики у сфері публічної етики на місцевому рівні, підготовлених Програмою Ради Європи Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні на запит НАЗК. Захід організувало Національне агентство з питань запобігання корупції спільно з Програмою Ради Європи Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні в партнерстві з Асоціацією міст України.

До участі у заході долучились народні депутати, представники та представниці органів місцевого самоврядування підписанти Декларації розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування України базового рівня із всеукраїнським статусом та їхні члени, організацій громадянського суспільства, експертної спільноти і проєктів міжнародної технічної допомоги. Позицію Асоціації міст України представляв експерт Аналітичного центру АМУ Володимир Мягкоход.

Звіт Ради Європи містить огляд правової та інституційної бази України з питань публічної етики та її аналіз, огляд європейських стандартів і практики у цій сфері, а також пропозиції щодо вдосконалення правової та інституційної бази України.

Під час обговорення учасники наголошували, що чинна законодавча база України щодо публічної етики різниться в ступені деталізації правил щодо очікуваної поведінки депутатів місцевих рад, виборних посадових осіб та посадових осіб, які призначаються на посади в місцевому самоврядуванні (службовців місцевого самоврядування). Деякі законодавчі акти просто містять набір цінностей, а інші чіткі правила. Крім того, ці акти не враховують особливості різних груп публічних представників та їхній статус. Реалізація законодавчої бази є недостатньою також через відсутність превентивних або освітніх інструментів (таких як тренінги, кодекси поведінки, керівництво та конфіденційне консультування), а також чітких механізмів нагляду та правозастосування. Як наслідок, органи місцевого самоврядування та публічні представники не мають чітких і достатніх вказівок щодо поведінки, яка від них очікується. Водночас вони стикаються з недовірою суспільства щодо належного виконання публічних обовязків.

Рада Європи у своїх рекомендаціях звертає увагу на такі потреби щодо формування політики у сфері публічної етики на місцевому рівні:

вдосконалити національну законодавчу базу щодо публічної етики на місцевому рівні в Україні,
розробити типові кодекси та правила поведінки, адаптовані до конкретних груп публічних представників на місцевому рівні,
забезпечити підвищення обізнаності та навчання щодо кодексів та правил поведінки для публічних представників,
забезпечити надання конфіденційних консультацій,
створити механізм нагляду та правозастосування, а також передбачити набір санкцій у випадках порушення кодексу,
чітко розподілити повноваження між різними інституціями у цій сфері.
Довідково:

Відповідно до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр., Національне агентство з питань запобігання корупції проводить аналітичне дослідження та підготовку аналітичного звіту щодо актуального стану проблем, повязаних з виконанням правил етичної поведінки депутатами місцевих рад та виборними особами місцевого самоврядування, а також щодо можливих механізмів притягнення до відповідальності зазначених осіб за порушення таких правил. За запитом НАЗК Центр експертизи доброго врядування Ради Європи в рамках Програми Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні надає консультаційну підтримку для проведення відповідного дослідження за сприяння Асоціації міст України.

Протягом червня-жовтня 2023 року здійснено дослідження у форматі комбінованих опитувань фахівців органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад з питань дотримання правил етичної поведінки особами, уповноваженими на здійснення функцій місцевого самоврядування, за результатами якого було підготовлено узагальнений звіт. Беручи до уваги результати опитування, Центр експертизи доброго врядування Ради Європи підготував Рекомендації стосовно формування політики у сфері публічної етики на місцевому рівні.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 03.03.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
38.18
38.2
41.24
41.25

Архів новин

<<Березень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо