emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
13 Лютого 2024 Пресслужба ХОССЦ 1011

14 лютого - Міжнародний день поінформованості про вади серця.

Вади серця - стійкі патологічні зміни в будові серця і судин, що від нього відходять. Розрізняють вроджені і набуті вади серця.

Вроджені - наслідок аномального формування серця і великих судин у перші 3-8 тижнів внутрішньоутробного розвитку плода (внаслідок шкідливої дії зовнішніх факторів, захворювань матері, природженої спадковості).

Набуті - наслідок перенесених захворювань: ревматизму, атеросклерозу, інфекційного ендокардиту, ішемічної хвороби серця, сифілісу, тощо.

Вади серця виявляються в недостатності клапанів, звуженні (стенозі) клапанних отворів, в комбінації цих вад. Трапляються також дефекти серцевих перегородок, ураження клапанів в результаті поранення або інфаркту міокарда.

Внаслідок порушень структури клапанів або звуження отворів, виникають застій і переповнення камер серця, що призводить до перенапруження серцевого мязу. Поки перенапруження помірні, організму вдається з ними справлятись. Ця стадія хвороби називається стадією компенсації. Найчастіше на цій стадії хвороба виявляється при профілактичних оглядах або при зверненні до лікаря з інших причин.

При виявленні у пацієнта вади серця, його необхідно взяти на диспансерний облік. Важливою умовою запобігання прогресування хвороби є дотримання здорового способу життя (відсутність тяжких фізичних навантажень, раціональне харчування, нормалізація ваги тіла, відмова від паління і алкоголю).

Та рано чи пізно, серцевий мяз слабшає і настає наступна стадія хвороби - стадія субкомпенсації. При цьому хворий не відчуває симптомів хвороби в стані спокою, але при фізичному навантаженні виникає задишка, серцебиття, інколи біль у ділянці серця. Пацієнт без зволікань має звернутися до лікаря, пройти обстеження, отримати консультацію кардіохірурга. Адже оптимальним методом лікування таких пацієнтів є хірургічне втручання, а саме - протезування клапанів.

Якщо цього вчасно не зробити, через деякий час настає стадія декомпенсації, для якої характерні: задишка не тільки при фізичних навантаженнях, а і в стані спокою, синюшність шкіри та слизових оболонок, набряки нижніх кінцівок, збільшення розмірів печінки, сильний кашель з виділенням мокротиння, накопичення рідини в черевній та плевральній порожнинах. На цій стадії захворювання проводиться тільки симптоматичне лікування.

Отже, запорукою подовження життя при вадах серця є своєчасне звернення до лікаря на ранніх стадіях захворювання.

Відділення кардіохірургії КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" надає широкий спектр медичних послуг, обстежень і лікування в умовах стаціонару. В тому числі виконуються:

коронарне шунтування в поєднані з хірургічною корекцією вад клапанного апарату серця;
протезування клапанного апарату механічними і біологічними протезами клапанів серця;
пластичні клапанозберігаючі операції у пацієнтів з набутими вадами клапанів серця;
корекція вроджених вад у дорослих (відкрита артеріальна протока, септальні дефекти), тощо.

Заклад оснащений сучасним обладнанням, а висококваліфікованій професійній команді фахівців під силу виконувати різні види складних реконструктивних втручань на серці та магістральних судинах.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 24.04.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
39.5
39.52
42.22
42.24

Архів новин

<<Квітень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

     


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо