emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
8 Червня 2024 Пресслужба ХОССЦ 559

Щороку, 6 червня відзначається Всесвітній день ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ (World Transplant Day), що привертає увагу до людей, які живуть із пересадженими органами або потребують трансплантації.

У той час, як у розвинених країнах світу трансплантація органів є стандартом лікування при багатьох захворюваннях, вітчизняна органна трансплантологія отримала імпульс для розвитку у 2019 році з ухваленням закону про трансплантацію.
Запрацював Український центр трансплант-координації, Єдина державна інформаційна система трансплантацій, де збирається інформація про сумісність донора-реципієнта. Міністерство охорони здоровя та Уряд запровадили Пілотний проект, згідно якого медичні послуги з трансплантації оплачуються державою.
В Хмельницькій області активну роботу проводять Департамент охорони здоровя Хмельницької обласної державної адміністрації, головний кардіохірург області, д.н. Андрій КЛАНЦА.

І вже сьогодні спостерігаються неабиякі зрушення і досягнення.

Після кількох успішних трансплантацій серця, виконаних вперше на Поділлі, на базі КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" Хмельницької обласної ради фахівцями закладу (спільно з колегами) - до процесу долучаються багатопрофільні заклади охорони здоровя області.
Успішний досвід має КНП "Хмельницька обласна лікарня", де було проведено трансплантацію нирки, печінки.
У березні 2024 р. трансплантацію серця виконали львівські колеги на базі КНП "Камянець-Подільська міська лікарня".
Далі посмертне вилучення органів для трансплантації відбулось на базі КНП "Шепетівська багатопрофільна лікарня" колегами з Києва та Львова.

Найголовніше - система трансплантології у області працює. У закладах працюють трансплант-координатори, іде постійний обмін інформацією, відпрацьована логістика. І при найменшій можливості - бригади медиків невідкладно вирушають за сотні кілометрів, щоб спільно виконати необхідне втручання і врятувати ще одне життя.

Дякуємо Національному інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова за багаторічну дружбу, наставництво, теоретичну та практичну допомогу. Першому медичному обєднанню Львова за співпрацю і обмін досвідом.
Дякуємо медичним працівникам багатопрофільних закладів охорони здоровя Хмельницької області за готовність до вилучення органів та їх подальшої пересадки.
Але, передусім, дякуємо близьким та родичам донорів, які приймають непрості але такі необхідні рішення та дають згоду на трансплантацію.

Шана та світла память Людям, які стають донорами!
Хто рятує одне життя - рятує весь світ.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 20.06.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
40.52
40.55
43.52
43.53

Архів новин

<<Червень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо