Хмельничанка Аліна Марущак стала абсолютною чемпіонкою світу з важкої атлетики

Спорт 3560
Аліна Марущак - перша українка в важкій атлетиці, яка змогла стати абсолютною чемпіонкою світу. Фото: facebook.com/uwf.net.ua

Вона вперше в історії української важкої атлетики виграла три золоті медалі.

В Узбекистані проходить чемпіонат світу з важкої атлетики. І хмельничанка Аліна Марущак, яка 15 грудня змагалася в ваговій категорії до 81 кілограмів, вперше стала абсолютною чемпіонкою, вигравши золоті медалі в ривку, поштовху та двоборстві.

Аліна Марущак, яка родом з села Пилипи Хребтіївські, що на Новоушиччині, з результатом 113 кілограмів виграла змагання в ривку, а потім у поштовху підкорила 135 кілогорамів. За сумою двох вправ – 248 кілограмів, 24-річна хмельничанка, яку тренує Володимир Болгарин, здобула третє одне «золото».

У жіночій важкій атлетиці ще жодній українці не вдавалося ставати абсолютною чемпіонкою світу. Лише в змаганнях чоловіків подібне досягнення підкорилося Тимуру Таймазову в 1994 році.

Нагадаємо, Аліна Марущак ще в 2019 році встановила одразу три рекорди України серед молоді до 23 років і три рекорди серед дорослих.