ye-logo.v1.2
31 Жовтня, 2020

У Хмельницькому вирішили проблему опалого листя

Суспільство 3723
За такі дії доведеться заплатити немаленький штраф.
За такі дії доведеться заплатити немаленький штраф.. Фото: p-p.com.ua

А для тих, хто все ще не боїться штрафів і далі його спалює, Верховна Рада обіцяє підвищити штрафи.

Їдкий запах диму та суцільна димова завіса - невід'ємні атрибути осені, коли господарники прибирають свої ділянки та намагаються позбавитися від опалого листя. Хоча кожен знає про забруднення повітря та природного навколишнього середовища в цілому.Спалювання листя нерідко провокує зростання випадків захворювань дихальних шляхів у населення, яке часто власноруч спалює листя на присадибних ділянках. Окрім того є великий ризик, що тліюче листя може стати причиною займання. Цьогоріч особливо акцентують увагу на тому, що за спалення листя Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено притягнення винних до відповідальності за статтею 77-1 «Самовільне спалювання рослинності або її залишків», що загрожує накладенням штрафних санкцій.
Штраф може коливатися від 340 до 1360 грн для фізичних осіб, а для юридичних - від 850 до 1700 грн.За повторне порушення протягом року штраф зросте від двохсот (3400 грн.) до двохсот п´ятдесяти (8500 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У Хмельницькому до вирішення проблеми з опалим листям підійшли раціонально. Оскільки комунальники не можуть його ні спалити, ні скинути на сміттєзвалище, остерігаючись займання, частину листя було вирішено вивозити на цвинтар. Там його залишають на вільних від поховань територіях. Так, кажуть комунальні служби, земля менше промерзатиме взимку, тому працівникам кладовища легше буде копати могили.
Попри високі штрафи, дим все одно стелиться над городами та присадибними ділянками. Тож цілком очікувано, що у жовтні до Верховної Ради внесли законопроект, який збільшує покарання за лісові пожежі та спалювання листя приблизно в десять разів. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую